Labai keista, kai atrodo, išsilavinę žmonės pradeda pasakoti sunkiai paaiškinamus dalykus apie technologijas. Ir tai daro rimtu veidu, visiškai įsitikinę savo teisumu. Taip platinami mitai. Ne paskalos, o mitai ir tam tikri stereotipai. Šiame straipsnyje norėtume keletą technologijų mitų identifikuoti ir juos paaiškinti.
Kuo daugiau megapikselių turi kamera, tuo geresnės nuotraukos
Paimkime du naujausius telefonus iPhone 14 Plus ir Samsug Galaxy 22 Ultra. Kurio kamera yra geresnė? Po didelių ginčų ir diskusijų šie telefonai minimi šalia vienas kito, kaip geriausios kameros savininkai. Dabar pasižiūrėkime į reklamas. iPhone reklamuoja, kad jų kamera yra 12 megapikselių, tuo tarpu Samsung Galaxy 22 Ultra kamera – net 108 megapikseliai. Skirtumas – beveik 10 kartų. Jei kameros gerumas priklausytų nuo megapikselių skaičiaus, tai iPhone telefonas būtų tinkamas tik pradinių klasių mokinukams, tačiau taip nėra.
Visa paslaptis yra pikselių dydyje ir sensoriaus kokybėje. Kuo daugiau pikselių, tuo didesnė nuotrauka. iPhone atminties kortelių neturi, tuo tarpu Samsung galima įdėti kad it 1 TB dydžio atminties kortelę. Todėl milžiniško dydžio nuotraukas ar video toks telefonas gali daryti nesunkiai. Vėliau nuotrauka yra apdorojama. Megapikseliai yra tik reklaminis triukas, skirtas parduoti brangesniems telefonams.
Negalima naudotis telefonu, kai jis kraunamas
Priežastis – jis gali sprogti. Įkroviklis kažkaip gali susprogdinti telefoną? Tikrai ne.
Iš tiesų gali nutikti du dalykai:
- Nuolatos naudojant telefoną, kuris yra prijungtas prie įkroviklio, laužomas įkroviklio lizdas. Tai vienas iš dažniausių gedimų vaikų naudojamuose telefonuose. Per kurį laiką įkroviklio kištukas pasidaro laisvas ir telefono nebekrauna.
- Telefonas kaista labiau. Ypač, jei naudojamos daug resursų reikalaujančios programos, pavyzdžiui žaidimai, socialinių tinklų programėlės, video klipų peržiūra.
Daugiau problemų krovimas sukelti negali. O tai kaip tie 27 žmonės, kuriems telefonas sprogo prie ausies nes tuo metu buvo kraunamas? Taip nutiko greičiausiai dėl nekokybiško arba sugadinto kroviklio.
Per naktį krautis paliktas išmanus įrenginys gali sprogti
Šis mitas atsirado dėl kelių sukeltų gaisrų ir nukentėjusių žmonių. Dažniausiai jie krovė savo išmaniuosius telefonus, kurie ėmė ir sprogo. Kadangi sprogimas ir kilęs gaisras sunaikina prietaisus, gana sunku įrodyti, kas iš tikrųjų sukėlė sprogimą, tačiau ekspertai sutaria – sprogimo priežastis yra tikrai ne išmaniojo telefono, planšetinio kompiuterio, kaitinamojo tabako įrenginio, dantų šepetėlio, garso kolonėlės, išmaniojo laikrodžio ar kito prietaiso baterija. Bateriją kaisti priverčia pažeistas įkroviklis. Pats jis dažniausiai neužsidega, nes susideda tik iš plastmasinio korpuso, nedidelės mikroschemos ir laidų, tuo tarpu sprogus baterijai, žala būna kur kas didesnė.
Technologinių mitų yra ir daugiau. Pavyzdžiui, kad antivirusinė programa apsaugo kompiuterį nuo virusų. Arba kad negalima USB atmintinės iš karto ištraukti iš kompiuterio, kitaip dings duomenys. Visi mitai turėjo priežasčių atsirasti, tačiau užtrunka daug laiko, kol jie išnaikinami.
Be First to Comment