Press "Enter" to skip to content

5 populiariausi teniso turnyrai pasaulyje

tenisas

Neseniai vyko nacionalinių teniso rinktinių varžybos, kur Lietuva dramatiškai išplėšė pergalę prieš Sakartvelo tenisininkus. Šiame turnyre dalyvavo geriausi Lietuvos tenisininkai, tarp jų ir Ričardas Berankis. Turnyras buvo transliuojamas ir per televiziją.

Lietuvoje tenisas yra tik populiarėjantis sportas. Jei daugelis žino krepšinio ir futbolo taisykles, tai teniso subtilybių dauguma žmonių dar iki šiol nelabai supranta. Aišku, keista ir tai, kai vieną kartą varžybos vyksta ant smėlio, kitą kartą – ant žolės, nors ant kietos dangos nieko nestebina. Visa tai istorinės teniso subtilybės, kurios plačiajai visuomenės daliai dar nežinomos. Bet šiandien mes ne apie tai.

Jei jau stebėjote Lietuva-Sakartvelas tenisininkų susitikimus ir šis sportas visai patiko, norėtume duoti keletą patarimų, kaip geriau pasiruošti artėjančiai Lietuvos tenisininkų kovai su Kroatija, kurios įvyks jau šį rudenį. Pradžioje pasižiūrėkite per televiziją keletą garsiausių pasaulyje turnyrų. Juose žaidžia pajėgiausi planetos tenisininkai, todėl šis sportas sutraukia milijonines auditorijas. Pažiūrėję keletą varžybų geriau suprasite taisykles ir pajausite visą šio žaidimo smagumą, net neišbėgdami į teniso kortus. Populiariausi teniso turnyrai pasaulyje yra 5:

  1. Daviso taurė. Daviso taurė yra nacionalinėms rinktinėms skirtas turnyras, apie kurio susitikimus jau minėjome pradžioje. Žaidžiami 5 mačai, kuriuose dalyvauja vienetų ir dvejetų komandos. Taip išsiaiškinamas nugalėtojas tarp šalių. Kol kas tai populiariausias Lietuvoje teniso turnyras, nes čia kaunasi ir Lietuvos teniso rinktinė.
  2. Olimpinis teniso turnyras. Taip, Olimpiadoje Paryžiuje šiais metais paaiškės olimpiniai teniso čempionai. Pats tenisas yra kilęs iš prancūziško „jeu de paume“ sporto (žaidžiamo nuo 11 amžiaus), todėl šis sportas tikrai sulauks daug dėmesio. Lietuva neturės savo atstovo, nors prieš keletą metų Ričardas Berankis buvo labai arti dalyvavimo Olimpinėse žaidynėse.
  3. Wimbledono turnyras. Kažkada Wimbledone fanai ne kartą skandavo ir legendinio Vito Gerulaičio vardą. Tai prestižinis turnyras, vykstantis Anglijoje birželio-liepos mėnesiais, kur šis žaidimas buvo išpopuliarintas. Jis laikomas seniausiu ir vienu populiariausiu turnyrų pasaulyje.
  4. Frech Open. Atvirasis Prancūzijos čempionatas dar vadinamas Roland Garros vardu, sulaukia itin daug dėmesio ir garsiausių pasaulyje tenisininkų. Jis vyksta nuo gegužės iki birželio, tad šis turnyras TV ekranuose bus transliuojamas visai netrukus.
  5. Australian Open. Neseniai pasibaigęs atvirasis Australijos čempionatas, vykstantis kiekvieną žiemą Melburne.

Yra dar vienas turnyras, sulaukiantis išskirtinio dėmesio. Tai US Open – atvirasis Amerikos čempionatas, rengiamas Niujorke rugsėjo-spalio mėnesiais.

Teniso turnyrai vyksta nuolatos. Kuo turnyras prestižiškesnis, tuo daugiau ATP taškų už laimėjimus suteikiama. O nuo taškų priklauso ir reitingo vieta. Aišku, skiriasi ir piniginis prizų fondas, nes tenisas – brangus sportas, kuriame sukasi milijonai… Šio sporto rezultatai Lietuvoje yra nelabai gerai žinomi. Taip nutiko dėl to, kad Ričardas Berankis buvo patyrės traumą ir prestižiniuose turnyruose kurį laiko nedalyvavo arba nenuskynė skambių pergalių. Kaip ir kiekviename sporte, jo populiarumas priklauso nuo „ambasadorių“ veiklos ir rezultatų. Jei jie nedžiugina, nedaug kas ir domisi šiuo kilniu ir azartišku sportu. Tikimės, kad Lietuvoje ši sporto šakas ras daugiau gerbėjų, nes niekas netrukdo būti ištikimu krepšinio sirgaliumi ir laisvalaikiu pažaisti tenisą.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.