Press "Enter" to skip to content

Auksinės apyrankės: kaip jas nešioti?

Nuo pat senųjų civilizacijų auksinės apyrankės itin vertinamos. Verta pastebėti, jog tada jos atliko statuso pabrėžimo funkciją (pavyzdžiui, genties vadovai), o šiais laikais tai itin vertingas ir visada gražus papuošalas, nešiojamas ne tik moterų, bet ir vyrų. Auksinės apyrankės gan dažnas papuošalas, tad jų ir pasiūla itin didelė. Įvairiausių pynimų, storių, dizaino, spalvų auksinės apyrankės puošia daugelio moterų ir vyrų riešus. Tad kokios yra aukso rūšys ir kaip nešioti auksines apyrankes?

Aukso rūšys

Nors ir pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog visas auksas yra geltonas, visgi taip nėra. Aukso gali būti įvairių spalvų, kurią lemia kitų tauriųjų metalų, su kuriais lydomas, kiekis. Auksas yra itin minkštas taurusis metalas, todėl jis dažniausiai lydomas su kitais metalais (sidabru, paladžiu, cinku, variu). Grynas auksas žymimas 999 praba, tačiau dėl anksčiau minėtos priežasties jis maišomas su kitais metalais ir papuošalai dažniausiai žymimi 585 ar 750 prabos ženklu. Auksinės apyrankės gali būti geltonos, baltos ar rožinės spalvos.

Auksinių apyrankių nešiojimas kartu su kitais papuošalais

Auksinės apyrankės, kaip ir auksinės grandinėlės gali būti įvairiausių pynimų, storių. Moterims gražiausiai atrodo plonos auksinės apyrankės, kurios gali būti nešiojamos net po kelias. Tiesa, neretai auksinės apyrankės ir auksiniai žiedai nešiojami kartu, taip sukuriant švarų ir estetišką vaizdą, nemaišant kelių skirtingų metalų. Nors vis dažniau pastebima, jog nebūtinai kartu turi būti nešiojamos auksinės apyrankės ir auksiniai vestuviniai žiedai, jaunos merginos dažnai renkasi miksuoti ir nešioti auksą su sidabru kartu. Mados žinovai pataria vengti vadinamųjų papuošalų komplektų: auksinė apyrankė, auksinė grandinėlė ir auksinis žiedas vienos stilistikos, su vienu bendru bruožu. Geriau rinktis skirtingus ir dėvėti juos kartu – taip įvaizdžiui bus įnešama daugiau šarmo.

Auksinės apyrankės pirkimas neturėtų būti pagrįstas tam tikru aprangos stiliumi, nes auksinės apyrankės yra brangios ir dažnai netgi paveldimos, tad pirkinys turėtų būti gerai apsvarstytas. Visgi, jei parduotuvėse ir juvelyrikos salonuose nerandate sau patinkančios auksinės apyrankės ar tokios, apie kokią seniai svajojate, žinokite, jog yra juvelyrų, gaminančių papuošalus iš tauriųjų metalų pagal individualius užsakymus.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.