Press "Enter" to skip to content

Generalinė ranga ir jos etapai

Kai planuojama įgyvendinti sudėtingus statybų projektus, darbų atlikimui reikėtų rinktis tik profesionalius ir patikimus rangovus. Norint, kad darbai eitųsi sklandžiai ir būtų padaryti laiku, verta pasidomėti, kas yra generalinė ranga. Tai puikus sprendimas, jeigu reikia, kad projektas būtų įgyvendintas nepriekaištingai.

Kaip išsirinkti?

Jeigu Jums reikalingas generalinis rangovas, pradėkite nuo jo paieškos. Internete galite rasti daug įmonių, kurios užsiima generaline ranga ir siūlo savo paslaugas. Taip ieškodami galėsite susipažinti su įvairiais paslaugų tiekėjais ir atsirinkti bet kelis labiausiai Jums patikusius.

Renkantis labai svarbu įsitikinti, kad generalinis rangovas būtų pajėgus įgyvendinti Jūsų projektą. Todėl geriausiai rinktis tuos, kurie jau turi patirties panašių pastatytų statyme. Pavyzdžiui, yra rangovų, kurie specializuojasi ugdymo įstaigų statyboje, o yra ir tokių, kurių stiprioji pusė – išmanūs pastatai. Kuo daugiau patirties rangovas turės, tuo kokybiškiau galės pasirūpinti darbais. Jam nereikės ieškoti naujų ir nežinomų subrangovų.

Nepamirškite, kad labai svarbu yra pasirašyti sutartį. Sutartis ir yra generalinė ranga. Joje reikėtų numatyti visus įsipareigojimus, kuriuos prisiims generalinis rangovas. Būtinai numatykite terminus, per kuriuos turi būti atlikti konkretūs darbai, taip pat atsakomybes už neįgyvendintus susitarimus ar nekokybiškai atliktą darbą. Tik turėdami sutartį galėsite jaustis saugiai. Pasitaiko atvejų, kai dėl statybos darbų užsakovams su klientams tenka aiškintis teisinėse institucijose, tad tokia sutartis yra garantas, kad rangovas patikimas ir nebijo prisiimti atsakomybės už savo atliekamus darbus.

Taip pat norėdami išsirinkti patikimą rangovą nepamirškite pasidomėti jo reputacija ir atsiliepimais. Nereikėtų rinktis tokių rangovų, kuriems tenka nuolat aiškintis teismuose dėl neatliktų darbų ar neapmokėtų sąskaitų už subrangovų darbus.

Kada verta rinktis generalinę rangą?

Didžiausias privalumas renkantis generalinę rangą yra tai, kad užsakovui nereikia jaudintis dėl projekto sėkmės. Pavyzdžiui, statant sudėtingus pastatus, reikėtų bendrauti su mažiausiai keliais skirtingais subrangovais, vertinti jų darbą, kontroliuoti, kad viskas būtų atliekama kokybiškai ir laiku. Ypač, kai užsakovas atsakingas ne už vieną sudėtingą projektą, tai kainuotų per daug laiko. Be to, pavėlavus įgyvendinti vienus darbus, stotų kiti ir tai sukeltų nepatogumų. Generalinė ranga užtikrina, kad visi darbai būtų atlikti laiku ir Jums nereikėtų rūpintis jų kontrole. Generalinis rangovas tampa atsakingas už visą projektą nuo pradžios iki pabaigos. Jis prisiima atsakomybę už visų subrangovų darbus ir atsako už tai. Todėl tai yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori sutaupyti laiko ir kuriems svarbu, kad visi darbai būtų atlikti laikantis terminų bei reikalavimų.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.