Press "Enter" to skip to content

Ką dar be profesinių kompetencijų reikia įvertinti ieškant vadovo?

Aukšto lygio vadovų paieška ir atranka dažniausiai orientuojama į geriausiomis profesinėmis kompetencijomis pasižyminčius kandidatus. Įgytas išsilavinimas, profesinė patirtis ar karjeros pasiekimai nėra vieninteliai kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti norint priimti patį geriausią vadovą. Rekomenduojama nepamiršti ir sekančių vertinimo rodiklių.

Darbo etikos suvokimas

Darbo etikos terminas kartais abstrakčiai suprantamas kaip mandagumo ir diplomatiškumo savybės. Iš tiesų jis apima žymiai daugiau sričių. Darbo etikai priskiriama ir pagarba kolegoms, įsipareigojimų, taisyklių ir procedūrų laikymasis bei kitos svarbios savybės. Ar vadovų paieška turėtų būti orientuota į kandidatus, turinčius šias teigiamas savybes? Žinoma. Ne veltui vadovų paieška ir atranka užsiimančios įmonės atrankų metu naudoja specialius testus, skirtus identifikuoti kandidatų požiūrį darbo etikos klausimais.

Praktikuojamas vadovavimo stilius

Tikriausiai nei vienas verslo savininkas nenori, kad jo verslą valdytų vadovas diktatorius, neatsižvelgiantis į darbuotojų nuomonę ir darbe taikantis tik įsakymų ir bausmių metodus. Tam, kad autokratinio vadovavimo stiliaus atstovas netaptų komandos vadu, vadovų paieška ir atranka turi būti atliekama gilinantis ir į kandidatų vadovavimo stilių. Tai aptarti galima pokalbio su kandidatu metu arba identifikuoti jo vadovavimo stilių testų pagalba.

Su karjera susiję ateities planai

Kai atliekama vadovų paieška ir atranka visuomet tikimasi, kad naujasis vadovas taps komandos vedliu ne vieneriems metams. Tačiau nepamirškite, kad jūsų lūkesčiai gali skirtis nuo kandidato planų. Pokalbių metu paklauskite kandidato apie jo karjeros ateities planus, ar jo požiūris į darbo pasiūlymą yra  su ilgalaike perspektyva, ar labiau vertinamas kaip tarpinė stotelė siekiant kitų tikslų. Taip išvengsite nesusipratimų ateityje ir išsiaiškinsite, ar jūsų vadovų paieška ir lūkesčiai atitinka kandidatų planus.

Tikriausiai nereikia nei priminti, kad vertinant vadovus svarbios ir asmeninės savybės. Su vadovo pareigomis nesuderinama arogancija, įžūlumas ar kitos konfliktus skatinančios savybės. Tuo tarpu gebėjimas ramiai reaguoti į netikėtas situacijas, mokėjimas tinkamai komunikuoti tiek su pavaldiniais, tiek su verslo partneriais yra kone privalomi geram vadovui. Na, ir ne mažiau svarbu įsitikinti, kad kandidatas yra motyvuotas ir suinteresuotas siekti tik geriausių rezultatų ir atiduoti visas savo jėgas stengiantis dėl vadovaujamos įmonės labo.

Plačiau apie vadovų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/tiesiogine-vadovu-paieska

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.