Press "Enter" to skip to content

Kaip pasirenkami raktažodžiai svetainės optimizacijai?

Tinkamas raktažodžių, arba kitaip keywords, pasirinkimas yra viena iš sąlygų, nuo kurios priklauso ar svetainės optimizacija bus sėkminga. Kreipiantis į įmonę, kurioje užsakomos seo paslaugos, raktažodžių analizė atliekama specialistų. Na, o norintiems praplėsti savo žinias ar išbandyti seo veiksmus savarankiškai, papasakosime kaip pasirenkami raktažodžiai.

Esamų klientų analizė

Geriausiai jūsų prekių ar paslaugų paieškos įpročius  atspindi esamų klientų veiksmai. Tai, kokius raktinius žodžius jūsų svetainėje ar el. parduotuvėje į paieškos laukelį įveda pirkėjai yra gairės, kuriomis vadovaujantis atliekama tolimesnė raktažodžių analizė. Be to, nors seo paslaugos skirtos Google paieškos sistemai, ieškant geriausių raktažodžių nereikia pamiršti ir socialinių tinklų. Jei turite Facebook verslo profilį, jame galite rasti išsamią informaciją apie jūsų auditoriją. 

Raktažodžių sąrašo sudarymas ir analizė

Atsižvelgiant į auditorijos savybes sudaromas galimų raktažodžių sąrašas.  Tuomet atliekama jų analizė siekiant išsirinkti tuos raktažodžius, kuriuos dažniausiai naudoja interneto vartotojai. Tai daroma naudojant specialius raktinių žodžių analizės įrankius arba Google Adwords profilyje pasirenkant raktažodžių planavimo įrankį. Įmonės, kurių veikla yra seo paslaugos, raktažodžių analizę dažniausiai atlieka naudojant itin tikslias ir patikimas  raktinių žodžių  paieškos programas.

Konkurentų analizė

Profesionalios seo paslaugos visuomet atliekamos tiriant ne tik užsakovo rinką, bet ir jo konkurentus. Na, o norintiems tai padaryti patiems reikia atkreipti dėmesį kokias frazes naudoja jūsų tiesioginiai konkurentai savo už paspaudimus mokamose reklamose. Taip pat verta atsižvelgti į konkurentų svetainės Meta antraštes bei aprašymus.

Galutinis variantas

Savarankiškas svetainės optimizavimas ar seo paslaugos planuojamos su tais raktažodžiais, kurie turi didžiausias paieškos apimtis. Tai, kiek raktažodžių naudoti yra labai individualus klausimas. Optimalus raktažodžių skaičius priklauso nuo to, kiek plati yra jūsų verslo rinka, kiek ir kokius raktažodžius naudoja konkurentai ir pan. Dažniausiai geram svetainės optimizavimui pakanka ir vieno ar dviejų efektyvių raktažodžių.

Tinkamas raktažodžių pasirinkimas yra pakankamai atsakinga užduotis. Neteisingai ją atlikus seo paslaugos gali būti neefektyvios, o su netinkamais raktažodžiais bandydami optimizuoti svetainę savarankiškai galite netgi pakenkti jos pozicijoms. Tad neturint pakankamai žinių ir įgūdžių verčiau kreiptis į profesionalus, kurie tinkamai atliks viską, ko reikia.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.