Press "Enter" to skip to content

Kaip skalbiami kudikiu rubai ir ar reikia juos lyginti?

Civilizacijos teikiamo komforto apsuptos šiuolaikinės mamos neretai pasiduoda jau nusistovėjusių mitų apie tai, kaip auginti naujagimius, įtakai ir tai neretai gerokai apsunkina jų buitį. Atrodytų, pats paprasčiausias klausimas: kaip skalbiami kudikiu rubeliai? Tačiau nuomonės šiuo klausimu kartais gerokai išsiskiria! Savaime suprantama, kad ir kudikiu rubai, ir patalynė turi būti laiku keičiami ir skalbiami, tačiau šiame straipsnyje mes pakalbėsime apie racionalumą, patogumą ir saugumą bei, žinoma, išsklaidysime visus populiariausius mitus!

Ar naujagimio rubeliai gali būti skalbiami skalbimo mašinoje?

Šiuolaikinių mažylių močiutės ir seneliai, kurie savo jaunystės laikais praleido valandų valandas savo laiko, kadangi naujagimiu rubai buvo skalbiami tik rankomis, neretai smerkia šiuolaikines mamas ir net vadina jas tinginėmis! Argi gali būti naujagimio rubeliai skalbiami skalbimo mašinoje? Tai juk taip kenksminga ir neefektyvu! Atsakymas į šį klausimą vienareikšmiškas: kudikiu rubeliai gali būti skalbiami skalbimo mašinoje. Šiuolaikiškos skalbimo mašinos labai gerai išplauna nešvarumus ir kūdikių drabužiai ne tik gerai išskalbiami, jie puikiai išskalaujami. Todėl apie jokią žalą negali būti nė kalbos!

Be to, galima naudoti įvairų skalbimo režimą, kaip trumpalaikį, taip ir ilgalaikį. Daugumoje naujų automatinių skalbimo mašinų yra specialus režimas, kuriuo skalbiami būtent drabuziai kudikiams. Tačiau tai nereiškia, kad naudojant kitą režimą skalbiniai bus išskalbti kažkaip neteisingai.

Patarimas: kai vaikiski rubai skalbiami skalbimo mašina pagal galimybes pasinaudokite papildomo skalavimo funkcija, kad visiškai išsiskalautų skalbimo miltelių likučiai.

Ar kudikiu drabuziai gali būti skalbiami rankomis? Žinoma, tai nedraudžiama. Tačiau nederėtų pamiršti, jog rubai kudikiams privalo būti ilgai ir labai kruopščiai skalaujami, nes audiniuose išlikę skalbimo milteliai gali kūdikiui sukelti alergines reakcijas.

Ar drabuziai kudikiams gali būti skalbiami suaugusiems skirtais skalbimo milteliais?

Ko gero, daugelis nustebs, tačiau esminio skirtumo tarp suaugusiųjų rūbams skirtų skalbimo priemonių ir skalbimo miltelių, kuriais rekomenduojami skalbti drabuziai kudikiams, nėra. Todėl jei neturite vaikiškiems drabužėliams skirtų skalbimo miltelių, galite pasinaudoti paprastais skalbimo milteliais. Tačiau atkreipkite ypatingą dėmesį į skalbimo miltelių kvapą, jis neturėtų būti aštrus.

Ar drabužiai vaikams gali būti perskalaujami su skalbinių minkštikliais ir kondicionieriais?

Tame nėra jokios būtinybės, tačiau minkštikliai ir kondicionieriai nedraudžiami naudoti. Bet kokiu atveju, svarbiausia nepamiršti, kad drabužiai vaikams privalo būti labai gerai išskalauti.

Ar tiesa, jog geriausias variantas, kai drabužiai vaikams skalbiami natūralią sudėtį turinčiais skalbimo milteliais (augaliniu pagrindu)?

Ne, tai netiesa. Drabužiai vaikams gali būti skalbiami augaliniu pagrindu pagamintais skalbimo milteliais, tačiau turite stebėti, kad kūdikiui neatsirastų alergija (sloga, čiaudulys, bėrimas ant kūno). Vis tik eteriniai aliejai ir kiti augalų komponentai gali mažyliui sukelti alergines reakcijas.

Ar rubai kudikiams gali būti balinami?

Taip, žinoma. Jei drabužiai kūdikiams taip išsipurvino, kad panaikinti dėmes įmanoma tik baliklio pagalba, tai rubai kudikiams gali būti balinami.

Ar vaikiški drabužiai gali būti skalbiami kartu su suaugusiųjų rūbais?

Dauguma mano, jog vaikiski rubeliai būtinai turi būti skalbiami atskirai nuo suaugusiųjų rūbų. Ar tai tiesa?

Atsakymas paprastas: žiūrint kokie tai daiktai, iš kokių audinių pagaminti ir kaip stipriai jie išpurvinti. Žinoma, tikrai vienu metu neturi būti skalbiami naujagimio rubeliai, balti vystyklai ir tėčio džinsai. Tai savaime suprantama tiek iš higienos pozicijų, tiek ir iš praktinės pusės (balti vaikiški drabužiai taps pilkais ar net mėlynais). Tačiau tikrai nėra nieko blogo tame, kad kūdikių drabužiai bus išskalbti su mamos sportiniais marškinėliais ar chalatu, juk mažylis dienos eigoje vienaip ar kitaip liečiasi su suaugusiųjų rūbais.

Kokioje temperatūroje turėtų būti skalbiami rubeliai kudikiams?

Kudikiu rubeliai neturi būti skalbiami kažkaip ypatingai, itin aukštoje temperatūroje, kad žūtų visi mikrobai. Visų pirma, mikrobai žūsta tik virinant. Antra, paprastų namuose esančių mikrobų nereikia naikinti. Svarbiausia yra švara, o ne sterilumas. Kūdikį supanti namų flora yra minkšta ir nekenksminga, ji nesukelia jokių ligų.

Renkantis skalbimo temperatūrą derėtų atkreipti dėmesį į audinius, iš kurių pagaminti kudikiu rubai. Reikšmės turi ir audinio sudėtis, ir jos spalva, ir raštas, kuriuo išpuošti kudikiu drabuziai. Kai kurie daiktai karštame vandenyje gali būti tiesiog sugadinti, prarasti formą arba savo spalvą.

Paprastai drabuziai kudikiams turi etiketę, kurioje nurodoma rekomenduojama skalbimo temperatūra. Jei rubeliai kudikiams nėra labai purvini, tai juos galima skalbti 30-40 laipsnių temperatūroje.

Kodėl turėtų būti skalbiami nauji rubai kudikiams?

Nauji naujagimio rubeliai nereiškia, kad jie yra švarūs. Labai dažnai vaikiski rubai parduodami su etiketėmis, kuriose nurodyta, jog prieš pradedant vilkėti rūbą derėtų išskalbti. Šios taisyklės reiktų neignoruoti. Ypač jei tai tokie rubai kudikiams, kurie tiesiogiai liečiasi su kūdikio oda.

Nors nauji kūdikių drabužiai ir atrodo švarūs, nežinome kur jie iki tol gulėjo, kas juos lietė, matavosi. Be to, pirmąkart skalbiant iš audinių dažnai pasišalina dažų perteklius.  O štai viršutiniai drabužiai vaikams gali būti ir neperskalbiami.

Ar drabužiai kūdikiams turėtų būti lyginami?

Och, jau tas lyginimas! Kiek laiko atėmė iš mūsų mamų ir močiučių lyginami drabužiai kūdikiams! O dar juk lyginama būtinai buvo iš abiejų pusių! Nejaugi lyginimas iš tiesų toks svarbus? Ne, ne ir dar kartą ne. Rubai naujagimiams ir vystyklai neprivalo būti lyginami. Be to, išlyginti skalbiniai neretai praranda savo sugeriamąsias savybes.

Jei mamai patinka, kad kudikiu rubai išlyginti dėl estetinių priežasčių, tuomet labai prašom. Nieko blogo tame nėra. Tačiau situacijose, kai namų ruošos darbų nualinta mama renkasi tarp vystyklų lyginimo ir savo poilsio ar pasivaikščiojimo, tai vienareikšmiškai turėtumėte rinktis poilsį ir pasivaikščiojimą!

Norite sužinoti, kuo saugiai gali būti skalbiami drabužiai kudikiams ir kuo plauti indus? Apsilankykite internetinėje parduotuvėje Kidy.eu, kur jūsų laukia ne tik nuostabūs drabužiai kudikiams internetu; čia jūs rasite visas būtinas prekes kudikiams, daugybę naudingų straipsnių, padėsiančių jums teisingai pasirinkti ir reikšmingai sutaupyti!

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.