Press "Enter" to skip to content

Kaip valyti paminklus?

Nors ir keičiasi religinės tradicijos bei požiūris į tai, kaip turi atrodyti tvarkinga ir galbūt net skoninga kapavietė, tačiau daugelis žmonių supranta, kad prižiūrėti – reikia. Ne tik paminklus, tačiau ir kapavietėje augančias gėles, granito plokštes, jeigu tokios yra naudojamos. Nei vienus, nei kitus nėra sunku prižiūrėti – tik reikia žinoti ką ir kaip daryti.

Jūsų dėmesiui – pateiksime kelis patarimus, kurie leis būti ramiu, kad paminklai visada atrodys puikiai.

  1. Pirmiausia reikia suprasti, kad net ir akmenį tikrai galima sugadinti. Dėl to bandant nuo paminklo pašalinti kokius nors nešvarumus – visada siūlome naudoti šluostes arba kempines, kurios yra minkšto paviršiaus. Kai kurie bando trinti su dratiniais šepečiais. Deja, tai gali visiškai sugadinti akmens paviršių, pažeisti jį.
  2. Ilgainiui ant paminklo gali atsirasti dėmių, kurios atrodo, kad primena vašką. Dažniausiai siejamos su riebalais. Geriausia jas šalinti yra naudojant karštą vandenį. Nereikia bijoti – jis tikrai nesugadins akmens ir tuo pačiu nepažeis jo spalvos. Svarbiausia, kad nenusiplikytumėte. Naudojant vandenį, kuris yra labai karštas – daugiau siūlome tuo pačiu metu nenaudoti jokios chemijos.
  3. Šiuo metu yra daug priemonių, kurios yra skirtos specialiai paminklo valymui. Specialistai dažniausiai siūlo rinktis tokias, kuriose yra nejoniniai komponentai. Jie mažiausiai agresyvūs, tad džiugina greitu ir  paprastu valymu, tačiau be jokių pažeidimų.
  4. Nereikia tikėti mitu, kad granitiniai paminklai gali arba turi būti lakuojami ir panašiai. Neturi. Jie ir taip atrodo puikiai. Geriausia juos kuo dažniau valyti. Tokiu atveju – bus blizgūs. O papildomas paviršių dengimas gali sugadinti akmens natūralų spindesį, kurį išlaikyti ir turėtų būti prioritetas.

Svarbiausia yra ne tik tinkamai juos prižiūrėti, tačiau taip pat ir rasti gerus meistrus, kurie iki mažiausių smulkmenų gali pagaminti tokius paminklus, kurie Jums labiausiai patinka. Ne tik dydžio arba spalvine prasme, tačiau ir kokybės. O ji tikrai kinta, tad tarkitės su tais, kurie dirba legaliai bei teikia gaminiams garantijas.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.