Press "Enter" to skip to content

Kiemo priežiūra nuo A iki Ž: dažniausiai daromos vejos priežiūros klaidos

10. Nenurenkami nupjautos žolės gumulėliai. Nupjautos žolės likučiai blokuoja saulės šviesą ir sukelia geltonus lapus. Pašalinkite nuopjovų gumulėlius grėbdami arba pjaudami dar kartą po dienos ar dviejų, kai jie išdžius. Jei įpratote ant vejos palikti sulipusią nuopjovą, žolė ilgainiui gali žūti.

9. Nevėdinimas ar sėjimas tinkamu laiku. Kiemo priežiūra ir geriausias laikas vėdinti ir sėti yra auginimo sezonas, kai pašalinus dirvos kamščius žolė gali užgyti ir užpildyti visas atviras vietas.

8. Pjovimas nuobodžiais vejapjovės peiliais. Dėl nuobodu vejapjovės peilių gali suplyšti ir susmulkinta žolė, todėl vejoje sumažės drėgmė ir veja įgaus rusvą atspalvį. Ieškokite nutrintos žolės, kad žinotumėte, kada laikas pagaląsti vejapjovės ašmenis

7. Pjaukite kiekvieną kartą ta pačia kryptimi. Jei kas savaitę pjausite veją skirtinga kryptimi, tai neleis žolės peiliams „nulenkti“, todėl veja bus storesnė ir sveikesnė. Jei pastebėjote, kad jūsų žolė pradeda linkti ir augti stiebelius horizontaliai, lengviausias būdas tai išspręsti – prieš pjaunant veją perbraukti lengvu grėbliu. Tai padės žolei atsistoti, o žolė bus nupjauta daug švariau ir lengviau užpildys tarpus.

6. Per retas laistymas arba perlaistymas. Per daug vandens gali išnešti maistines medžiagas, paskatinti grybelių sporas ir paveikti veją, todėl ji tampa jautri ligoms.

5. Metinio plano neturėjimas. Norint užtikrinti sveiką veją 365 dienas per metus, labai svarbu užtikrinti, kad vejoje būtų tai, ko jai reikia reikiamu dažnumu, o geriausias būdas tai reguliuoti yra planas.

4. Sezono pasikeitimų ignoravimas. Kiemo priežiūra yra priklausoma nuo metų laikų. Veją paruošti sezonui būtina norint optimaliai atsigauti po atšiaurių žiemos sezonų ir turėti sveikesnę veją pavasario ir vasaros sezonams. Sezono pripažinimas apima pjovimo dažnumo ir aukščio žinojimą, kada ir kiek reikia laistyti ir kada vėdinti.

3. Trąšų nenaudojimas. Norint gauti sveiką, žalią, pavydėtiną kaimynystės veją, būtina tręšti. Žinojimas, ką daryti, kada tai daryti ir ko vengti, gali būti sudėtinga, ypač kai rinkoje yra tiek daug produktų.

2. Jūsų klimatui netinkamas žolės tipas. Šiltojo ar vėsaus sezono žolės pasirinkimas yra sprendimas, pagrįstas jūsų gyvenamosios vietos klimatu. Jei pasirenkama netinkama žolė, tai gali lemti laiko ir pinigų švaistymą, nes žolė ilgainiui mirs.

1. Per trumpai nupjaunate žolę. Jei jūsų žolė pakartotinai nupjaunama per trumpai arba nupjaunama, tai gali labai išeikvoti žolės energijos atsargas, susilpninti arba nužudyti žolę, o veja gali būti pažeidžiama piktžolių invazijos.

Kartu su sodasirnamas.lt kiemo priežiūra bus išties nesudėtinga. Išbandykite!

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.