Press "Enter" to skip to content

Kodėl patogu elektromobilį įkrauti namuose?

Domitės naujovėmis ir jums svarbi gamta ir jos likimas? Kokį automobilį vairuojate? Jei renkatės elektromobilius – saugote gamtą ir sutaupote. Tikriausiai suprantate, kaip patogu įkrauti savo elektromobilį namuose. Ar planuojate savo namuose įrengti įkrovimo stotelę? Tada šis straipsnis kaip tik jums. EVlaidai.lt dalinasi naudinga informacija visiems, planuojantiems namuose įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę. Elektromobilius galima įkrauti trimis būdais: per elektros lizdą, per įkrovimo stotelę (viešąją ar buitinę) ir per greitojo įkrovimo stotelę. Pirmąsias dvi parinktis galima naudoti namuose.

Įkrauti elektromobilį namuose per elektros lizdą ar įkrovimo stotelę?

Dažniausiai elektromobilį galite įkrauti iš įprasto elektros lizdo, tačiau įkrovimo efektyvumas priklauso nuo automobilio tipo ir akumuliatoriaus. Elektromobilių gamintojai siūlo specialų laidą ir adapterį, kuriuo galima įkrauti automobilį, tai patogios įkrovimo stotelės. Valdymo dėžutė yra įmontuota į kabelį. Jis užtikrina optimalią apsaugą įkraunant elektromobilius, naudojant apsauginius jungiklius ir srovės ribotuvus. Naudodami šį metodą galite pridėti apie 12 kilometrų atstumą per valandą įkrovimo. Įsitikinkite, kad jūsų laidai yra geros būklės, o lizdas atitinka visus reikalavimus. Galite saugiai įkrauti iš įprasto (įžeminto) elektros lizdo iki 10 amperų. Įspėjimas: nenaudokite ilginamųjų laidų. Tačiau buitiniai elektros lizdai nėra skirti nuolat ir ilgą laiką tiekti aukštą srovės lygį. Taigi svarbu apriboti įkrovimo srovę. Kuo dažniau įkraukite automobilį viešose įkrovimo stotelėse, o kritiniu atveju naudokite paprastą buitinį elektros lizdą. Svarbu pažymėti, kad EV ilgai įkraunama įprastoje buityje. Pilnas įkrovimas trunka apie dešimt valandų (priklausomai nuo automobilio tipo). Naudojant specialias įkrovimo stotis namuose (ar viešose vietose), įkrovimo laikas yra nuo keturių iki šešių valandų – daug greičiau. Įkrovimo greitis yra reikšmingas įkrovimo stotelių pranašumas.

Naudodami elektromobilio įkrovimo stotelę namuose galite mėgautis patogumu

Patogu viską atlikti net neišėjus iš namų, dėl to elektromobiliai ir yra geras pasirinkimas, nes galite turėti įkrovimo stotelę savo namuose. Jei namuose turite įkrovimo stotelę, galite išvengti perkaitimo ar lizdo susidėvėjimo rizikos. Įkrovimo stotelė specialiai sukurta taip, kad suteiktų daugiau galios be perkaitimo. Namų įkrovimo stotelė suprojektuota taip, kad galėtų saugiai tiekti reikiamą galią. Kadangi nereikia dirbtinai riboti galios, automobilį įkrovimo stotelėje galima įkrauti efektyviau nei per standartinį buitinį elektros lizdą. Įkrovimo stotelė namuose yra ypač patraukli, nes gali prisidėti prie švaresnės energijos naudojimo. Ar turite saulės baterijas ant stogo? Tokiu atveju saulės energija net gali nemokamai įkrauti jūsų automobilį.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.