Press "Enter" to skip to content

Kremavimas tampa vis populiaresnis

Dar pakankamai neseniai toks laidojimo būdas atrodė visiška naujovė. Tuo labiau, kad mūsų šalyje netgi nebuvo mirusiųjų deginimo vietos. Tačiau jai atsiradus vis daugiau žmonių naudojasi tokia paslauga. Nors kai kurie į tai dar vis žiūri skeptiškai ir mieliau renkasi tradicinį laidojimo būdą. Nors žvelgiant į senesnius laikus galima pamatyti, kad mirusiųjų laidojimas nuolat keitėsi, todėl kažkurio vieno varianto laikyti tradiciniu nereikėtų. Kadangi būtent deginimas yra laikomas istoriškai senesniu variantu. Tad visai natūralu, kad ir šiomis dienomis žmonės renkasi tokį būdą, kuris turi ir daugybę kitų privalumų, lyginant su įprastu laidojimu.

Pagrindiniai privalumai

Pirmiausiai galima būtų išskirti vietos problemą, kadangi kapinės nuolat plečiasi ir kai kur, ypač didžiuosiuose miestuose, joms ima trūkti vietos. Taigi, kremavimas iš dalies išsprendžią šią problemą, kadangi urnos užima minimaliai vietos. Be to, jos gali būti laidojamas net ir į senesnius šeimos ar giminių kapus. Kas visais kitais atvejais būtų neįmanoma. Ir taip ne tik taupoma vieta, bet ir artimiesiems nereikia rūpintis, kur būtų galima palaidoti mirusiuosius. Kadangi kartais tenka rinktis atokesnes vietas, į kurias vėliau nuvykti aplankyti kapų nėra taip paprasta. Būtent tokie yra pagrindiniai privalumai, kuriuos galima įžvelgti tiek globaliuoju mastu, tiek ir žiūrint iš asmeninės perspektyvos.

Kiekvienas turi pasirinkimo laisvę

Neretai žmonės linkę vengti laidotuvių temos, kadangi ji tikrai nesukelia gerų emocijų. Tačiau kalbant šia tema galima aiškiai išreikšti požiūrį į tai, kaip turėtų būti laidojami mirusieji. Tuo labiau, kad paskutiniu metu kremavimas tampa vis dažnesniu pasirinkimu ir vis daugiau žmonių prioritetą teikią būtent šiam variantui. Bet nuomonių ir požiūrių gali būti labai įvairių. Tad kiekvienas turi asmeninę pasirinkimo laisvę, kadangi dabar tik nuo artimųjų valios priklauso tai, kaip bus laidojamas mirusysis. Taigi, dažnai tai būna netgi ne vieno žmogaus sprendimas, kuris priimamas po šeimos apsitarimo ir diskusijų. Ypač jeigu pats mirusysis nėra išreiškęs aiškios pozicijos šiuo klausimu. Apie ką kartais visai naudinga pašnekėti.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.