Press "Enter" to skip to content

Krūmų pjovimas: kaip tai daryti teisingai?

Krūmų pjovimas ir karpymas yra svarbi gerai prižiūrimo ir sveiko sodo ar kraštovaizdžio priežiūros dalis. Tinkamas genėjimas pagerina krūmų išvaizdą, skatina augimą ir užtikrina jų ilgaamžiškumą. Jei norite genėti ir karpyti krūmus, pateikiame keletą rekomendacijų, kurių reikėtų laikytis, kad būtų taikomi veiksmingi ir tinkami metodai:

  • Laikas: Genėjimo laikas gali skirtis priklausomai nuo krūmo rūšies. Paprastai krūmus geriausia genėti jų ramybės arba ankstyvosios augimo fazės metu, prieš prasidedant žydėjimui. Ištirkite konkrečią krūmų rūšį, kad suprastumėte, koks yra idealus genėjimo laikas, siekiant sumažinti poveikį žydėjimo ciklams.
  • Įrankiai: Pasirūpinkite darbui reikalingais įrankiais. Tai gali būti rankinės genėjimo žirklės, karpymo žirklės, genėjimo pjūklai ir gyvatvorių žirklės. Pasirūpinkite, kad įrankiai būtų aštrūs, švarūs ir geros būklės, kad galėtumėte atlikti švarius pjūvius ir sumažinti riziką pažeisti krūmus.
  • Supraskite augimo ypatybėmis: Susipažinkite su genimų krūmų augimo ypatybėmis. Skirtingi krūmai turi skirtingus augimo modelius, pavyzdžiui, vertikalius, besidriekiančius ar daugiašakius. Suprasdami natūralius augimo ypatybes, galėsite lengviau formuoti ir išlaikyti norimą krūmo formą.
  • Pašalinkite nudžiūvusias arba pažeistas šakas: Pradėkite nuo negyvų, ligotų ar pažeistų šakų nustatymo ir pašalinimo. Šios šakos ne tik gadina krūmo išvaizdą, bet ir gali kelti ligų ar vabzdžių plitimo į sveikas dalis pavojų. Švarius pjūvius darykite iškart už šakos kaklelio, kad paskatintumėte gijimą.
  • Retinimas ir formavimas: Kad išlaikytumėte bendrą krūmo formą ir tankumą, pasirinktinai retinkite ir šalinkite perkrautas ar susikertančias šakas. Taip oras ir šviesa pateks į vidines dalis ir skatinsite sveiką augimą. Kad paskatintumėte išorinį augimą, šakas patrumpinkite iki į išorę nukreipto pumpuro ar šoninės šakos.
  • Gyvatvorių kirpimas: Kad krūmai augtų kaip gyvatvorės, naudokite gyvatvorių žirkles, kurios sukurs vienodą ir tvarkingą išvaizdą. Išlaikykite šiek tiek siaurėjančią formą, kurios pagrindas platesnis už viršūnę, kad saulės šviesa pasiektų visas krūmo dalis.
  • Valymas ir priežiūra: Po genėjimo nuvalykite nupjautas šakas ir šiukšles. Tinkamai jas išmeskite arba, jei tinka, apsvarstykite galimybę jas kompostuoti. Reguliariai apžiūrėkite krūmus, ar nėra kenkėjų, ligų požymių arba ar nereikia papildomai genėti.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.