Press "Enter" to skip to content

„Luminor“ tyrimas: kiek kainuotų įgyvendinti svajonę?

Nuosavas būstas, kelionė, naujas automobilis, namų remontas – Baltijos šalių gyventojų svajonės gana praktiškos, kai joms įgyvendinti prireikia papildomo finansavimo, rodo „Luminor“ banko atlikta apklausa. Papildomų lėšų nuosavam būstui įsigyti dažniau reikia jaunesnio amžiaus gyventojams, o vyresni asmenys pirktų kelionę, automobilį arba sveikatinimo paslaugas.

Trečdalis apklausos respondentų Lietuvoje (33 proc.), Latvijoje (32 proc.) ir Estijoje (29 proc.) teigė, kad papildomas lėšas skirtų namams remontuoti. Aktualiausia tai būtų 50 m. amžiaus ir vyresniems gyventojams. Jaunesni, 18-30 m. amžiaus gyventojai Latvijoje (31 proc.) ir Estijoje (26 proc.) dažniau pirktų kelionę. Šiek tiek kitokios nuomonės yra lietuviai (33 proc.), kurie papildomas lėšas verčiau išleistų naujam automobiliui įsigyti.

Dauguma apklaustųjų nurodė, kad jų svajonių pirkiniui įsigyti prireiktų daugiau nei 20 tūkst. EUR: Lietuvoje šią sumą įvardijo 39 proc. apklaustųjų, Latvijoje – 38 proc. Estijoje – 53 proc.

„Šių metų birželio pabaigoje įvairiems Baltijos šalių gyventojų poreikiams tenkinti buvome paskolinę apie 5,5 mlrd. EUR. Žinoma, didžiausią paskolų portfelio dalį sudaro būsto kreditai, tačiau gyventojai aktyviai skolinasi ir vartojimo reikmėms – būsto remontui, automobiliui ar sodybai įsigyti. Tiesa, visuomet klientams primename, kad norai ir galimybės turi būti racionaliai pasverti – visuomet įvertinkite, kaip paskola paveiks jūsų šeimos finansinę būklę“, – sakė Giedrė Blazgienė, „Luminor“ banko pardavimų direktorė Lietuvoje.

Apklausos rezultatai parodė, kad Baltijos šalių gyventojai, turėdami daugiau lėšų, jas taip pat leistų sveikatinimo paslaugoms (20 proc.), vasarnamiui ar sodybai (15 proc.) ir kitiems savo pomėgiams (11 proc.) apmokėti.

Kai kurios galimybės pasiskolinti Baltijos šalių gyventojus domina kur kas mažiau – nuo bendro apklaustųjų skaičiaus vos keli procentai lietuvių (4 proc.), latvių (6 proc.) ir estų (5 proc.) svarstytų papildomą finansavimą skirti studijoms. Žinoma, ši dalis didesnė 18-29 m. amžiaus grupėje – atitinkamai 13 proc., 20 proc. ir 10 proc. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Tik 2-4 proc. respondentų, priklausomai nuo šalies, norėtų įsigyti žemės ūkio technikos ar vandens transporto priemonę. Kiek drąsiau svajojama apie investavimą į pomėgius – papildomo finansavimo šiam tikslui prireiktų 12 proc. lietuvių ir estų, 9 proc. latvių.

„Luminor“ banko Baltijos šalių gyventojų apklausa buvo atlikta 2021 m. rugpjūčio mėnesį bendradarbiaujant su rinkos tyrimų bendrove „Norstat“, apklausoje dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. Lietuvos, Latvijos ir Estijos 18-74 m. amžiaus gyventojų.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.