Press "Enter" to skip to content

Mediniai žaislai: natūrali ir kokybiška plastiko alternatyva

Kodėl verta rinktis natūralius medinius žaislus? Atsako vaikoprekes.lt specialistai.

Tai saugesnis žaislas jūsų vaikui

Kai perkate žaislą vaikui, vienas iš pirmųjų klausimų, kuris tikriausiai ateina į galvą, yra: „Ar šis žaislas yra saugus?“. Smulkios dalys, kurios lengvai atsiskiria, kelia pavojų užspringti, o jei žaislas dėl kokios nors priežasties sulūžtų, aštrūs plastiko gabalėliai gali sužaloti mažylį.

Kokybiški mediniai žaislai dažniausiai neturi smulkių, nestabilių detalių, kurias vaikas galėtų lengvai nulaužti. Tai reiškia, kad jie yra daug saugesnė alternatyva, ypač jei mažyliui nėra penkerių metų.

Tvaresnis pasirinkimas

Kasmet pagaminame milijonus tonų plastiko atliekų. Nors didžioji dalis to gaunama iš plastikinių butelių, dalį šio procento sudaro sulūžusios ir iššvaistomos plastikinės medžiagos, pagamintos iš kitų dalykų, pavyzdžiui, žaislų.

Taigi kodėl nesumažinus, nenaudojus ir neperdirbus? Mediniai žaislai yra puikus būdas pasirūpinti aplinka per daug nesistengiant. Įsigydami medinį žaislą, pagamintą iš tvarių žaliavų, sertifikuotos medienos, prisidedate prie plastiko atliekų kiekio mažinimo.

Lavina vaikus

Nors įmantresni plastikiniai žaislai gali pasiūlyti garso efektus ir mirksinčias lemputes, tyrimai rodo, kad mediniai žaislai iš tikrųjų gali pagerinti vaikų erdvinį suvokimą ir problemų sprendimo gebėjimus, motorinius įgūdžius, padėti ugdyti matematines žinias ir net mokytis skaityti.

Taip yra todėl, kad daugelis medinių žaislų yra dėlionių ir statybinių kaladėlių pavidalu, kur mažieji turi kurti raštus arba yra skatinami kurti kažką naujo.

Netgi vien kaladėlių sudėjimas vienas ant kito gali padėti vaikams lavinti motorinius įgūdžius, kai jie pradeda išsiaiškinti, kaip prieš juos veikia gravitacija ir kitos jėgos. Tai ypač tinka vaikams, kuriems ką tik suėjo vieneri ir daugiau metų.

Mediniai žaislai tarnauja ilgiau

Perkant žaislą, kaip ir bet kokią kitą prekę, svarbu rinktis ilgaamžiškumą. Patirtis ne kartą parodė, kad plastikiniai žaislai, net jei jie pagaminti iš patvarios medžiagos, gali greičiau sudužti arba, jei jie turi mechaninį elementą, sugesti. Tuo tarpu iš natūralaus medžio pagaminti žaislai be vargo atlaiko energingą vaikų žaidimą. To priežastis – jie paprasčiausiai gaminami iš tvirtesnių, kokybiškesnių medžiagų.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.