Press "Enter" to skip to content

Namų akcentas – skandinaviški šviestuvai

Skandinaviško stiliaus interjeras vis labiau užkariauja mūsų tautiečių namus. Skandinaviški šviestuvai, baldai ar įvairiausi dekoro elementai,  dvelkiantys šiaurietiška dvasia,  šiandien jau nieko nestebina. Vienas ryškiausių ir populiariausių elementų – skandinaviški šviestuvai. Jie puikiai tarnauja tiek praktiniu, tiek estetiniu požiūriu.

Pirmiausia turėtumėte žinoti, jog skandinaviški šviestuvai, kaip ir kitos šio stiliaus detalės, pasižymi minimalizmu ir neryškiomis spalvomis. Labai danai galima aptikti šviestuvų, sukomponuotų su medžio detalėmis. Šio tipo šviestuvai niekada nebūna iššaukiantis ir akį traukiantis interjero akcentas, tačiau tobulai jį papildo ir yra lengvai priderinami beveik bet kurioje namų erdvėje ir prie bet kokio namų stiliaus.

Kaip minėjome, šiaurietiško stiliaus tiek baldai, tiek šviestuvai tarpusavyje labai harmoningai derina praktiškumą ir estetiką. Skandinaviško tipo namuose gausu logiškai išdėstytų šviesos šaltinių, taip sukuriant patogias ir šviesias zonas skaitymui, valgymui, maisto gaminimui, darbui, grožio procedūroms ar intymesnes poilsio erdves. Labai plačiai naudojami kabantys šviestuvai. Darbo zonai idealiai tinka lakoniškų formų sieninės ar stalinės lempos. Štai nuotaikai sukurti rinkitės įvairiausius toršerus.

Kaip žinia, skandinaviškas stiliui būdingas minimalizmas. Tai būdinga ir skandinaviškiems šviestuvams. Jeigu norite turėti tikrai šiaurietiško stiliaus namus, rinkitės išgrynintų formų, grafiškų linijų šviestuvų modelius. Populiaru naudoti užapvalintas gaubto formas – stilizuoto apskritimo, lašo, varpo ir kt.

Atskiras dėmesys gali būti skiriamas skirtingo aukščio patalpoms. Patalpoms, turinčioms aukštas lubas,  puikiai tiks aukšti toršerai ar kabinami ilgi šviestuvai. Tuo tarpu žemų lubų erdvėms tai gali būti visai netinkamas sprendimas. Masyvūs šviestuvų modeliai tik apsunkins mažą patalpą. Žemiems kambariams rekomenduojama rinktis sieninius šviestuvus, lėkštės formos, tarsi prisiklijavusius prie lubų šviestuvus. Į lubas ar sienas įmontuojami šviestuvai bet kuriuo atveju bus tobulas pasirinkimas.

Kalbant apie šviestuvų spalvas, reikia paminėti, jog pačios pagrindinės – pastelinės, baltos ar pilkos lempos. Jeigu vis tik labai norisi ryškesnio šviestuvo, rekomenduojama pasirinkti žalią ar mėlyną spalvą. Galiausiai – kuriant šiaurietišką stilių, svarbiausia, kad visų tipų šviestuvus vienytų panašios dizaino idėjos. Kad pavyktų išlaikyti skandinaviškam interjerui būdingą erdvės įspūdį ir komfortą, rekomenduojama rinktis kabančias šviesas arba nišinį apšvietimą. Taip grindys lieka laisvos ir tvarkingos ir neapsikraunama detalėmis.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.