Press "Enter" to skip to content

Paminklai kapams ir kapų tvarkymas Vilniuje

Sparčiai besivystančių technologijų dėka, kapų tvarkymo tendencijos keičiasi ir darosi modernesnės. Jos padeda sukurti įdomesnių ir unikalių formų ir raštų užrašus. Kapinėse galime matyti, kad paminklai kapams atrodo vis modernesni ir gražesni. Išvystame naujoviškai sukomponuotų kapaviečių variantų, kurie kartais tikrai pritraukia dėmesį. Daugelis žmonių ieško išskirtinių ir asmeniškai jiems sukurtų variantų. Dažniausiai siekiama, kad kapo dizainas atspindėtų tiek išėjusiojo gyvenimą, tiek pačių artimųjų pagarbą.

Galima pastebėti, kad anksčiau kapinėse dominavo panašūs paminklai ir antkapiai, tačiau šiomis dienomis, tokių vis mažėja. Kapų tvarkymas Vilniuje, darosi vis įvairesnis. Atsiranda nauji ir išskirtiniai paminklai ir kitos detalės. Ilgą laiką, kapuose vyravo juodos ir raudonos spalvos atspalviai. Šiais laikais, jau galima išvysti ir kitokių spalvų granitų. Pastaruoju metu, žmonės vis dažniau renkasi mėlynojo perlo akmens granitą ir tam tikrą skulptūrą. Dabar skulptūros vėl grįžta į madą. Angelo, medžio rūpintojėlio pavidalo skulptūros vis dažniau matomos kapinėse.

Anksčiau buvo populiarūs ryškūs ir akį traukiantys kapai. Dabar ryškius granitus ir įvairių formų paminklus bei antkapius keičia minimalizmas. Žmonės vis dažniau renkasi vieno atspalvio granitus ir lygių formų, vienodų spalvų paminklus bei antkapius. Šiuo metu klientams norisi neiššaukiančio ir ramaus varianto, Žinoma, jei jums patinka ryškumas ir norite, kad kapas neliktų nepastebėtas bei trauktų dėmesį, tam yra išeitis. Galite rinktis iš įvairių spalvų granito ir įvairių formų paminklų bei antkapių.

Gal būt, atsitiko taip, kad jums teko išsikraustyti į kitą miestą ar net šalį ir prižiūrėti artimųjų kapus, jums yra sudėtinga. Jei kapas yra prižiūrimas rečiau, apgalvokite praktiškus variantus. Kapą uždenkite pasirinktu antkapiu, taip paliksite kuo mažiau vietos želti žolėms. Rinkitės ne per tamsios ir ne per šviesios spalvos granitą, kad purvas ar kitokios dėmės, matytųsi kuo mažiau. Sodinkite ilgamečius augalus, kurie žaliuos visus metus. Nesirinkite tokių augalų, kurie meta lapus, neužpilinėkite kapo skalda ar akmenukais, jei jį lankysite retai, nes net ir patiesus specialią plėvelę, žolės gali prasikalti. Taip akmenukų tarpuose rudenį prisirenka lapų, todėl kapas atrodys ne taip gražiai. 
Nebūtina visko daryti pagal kitų skonį ar vyraujančias madas. Kiekvieno žmogaus skonis yra skirtingas ir individualus. Kas jums gali pasirodyti gražu, kitam gali atrodyti neskoningai, todėl darykite taip, kaip jums atrodys gražiausia ir patogiausia.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.