Press "Enter" to skip to content

Paskolos iš žmonių, kurių nepažįstate – kaip tai įmanoma?

Paskolas galima imti iš banko – rimtos finansinės institucijos, kuri iš to uždirba ir turi gana kontraversišką reputaciją. Taip pat galima paimti greitąjį kreditą arba vartojimo paskolą iš mažiau žinomos įmonės. Jos dažnai reklamuojasi per televiziją ir internetą. Bet tai irgi privatus verslas, kuriam nelabai rūpite. Trečias variantas yra pasiskolinti iš žmonių, kurių visiškai nepažįstate.

Paskolos iš žmonių, kurių akyse nesate regėję, nežinote nei jų vardų, nei socialinių faktų, yra visiškai legalios ir patikimos. Tai tikrai ne santykiai su mafija ar kitokiais marginalais, kurie siūlo pinigus už neaišku ką. Kaip viskas vyksta?

Pasirodo, tai šiuolaikinėmis technologijomis paremta pinigų skolinimo sistema, dar žinoma, kaip P2P (peer to peer – „asmuo asmeniui“). Viskas veikia gana paprastai. Žmonės, turintys „atliekamų“ pinigų, perveda juos į specialų fondą. Iš to fondo teikiami kreditai ir paskolos žmonėms, kuriems pinigai yra reikalingi. Investuoti galima ir 1000 eurų, ir 50 000. Kai žmogus grąžina pasiskolintus pinigus su palūkanomis, dalis pelno atitenka investuotojams. Dėl to jie yra suinteresuoti pinigų iš karto nepersivesti iš savo sąskaitos, bet palikti juos paskolų fonde. Taip jis didėja, o toks paskolų klubas gali paskolas duoti vis daugiau ir daugiau žmonių. Laimi abi pusės – ir investuotojas, ir skolininkas. Tiesa, yra ir trečia pusė – tarpininkas, kuris prižiūri visą sistemą ir užtikrina, kad paskolos sutarties būtų laikomasis – pinigai grąžinami numatytu laiku. Jei kažkas susiduria su iššūkiais grąžinant pinigus, pagalbos kreipiamasi į profesionalius skolų administratorius, kraštutiniu atveju – į antstolius.

Investuotojai kiekvienais metais deklaruoja pajamas ir privalo sumokėti gyventojų pajamų mokestį (15 arba 20 proc.) Taigi, viskas legalu ir prižiūrima atsakingų institucijų.

Toks paskolų principas yra priimtinas visiems. Kuo didesnis klubas, kuo daugiau investuotojų, tuo didesnes paskolas gali tokia įmonė teikti. Taip iš greitųjų kreditų srities pereinama prie vartojimo paskolų, vėliau – prie verslo finansavimo ar net būsto paskolų, kur skolinamos didžiulės sumos.

Reikia paskolos? Pirmiausia, paskaičiuokite, kiek reikės mokėti papildomų mokesčių už administravimą ir palūkanų. Tam yra speciali paskolų skaičiuoklė, kuri parodo, kiek gausite pinigų ir kiek reikės sugrąžinti. Viskas yra prižiūrima Lietuvos Banko, nes tokia paskolų įmonė yra visiškai legali ir griežtai reglamentuota, bei prižiūrima.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.