Press "Enter" to skip to content

Perkant būstą su paskola visada reikalingas nekilnojamo turto vertinimas

Šiomis dienomis kiekvienas skaičiuojame pinigus. Tai – neišvengiama ekonomikos dalis. Dirbame, kad išleistume, dirbame, kad sutaupytume, dirbame, kad investuotume. Nekilnojamas turtas yra vienas populiariausių, saugiausių, patikimiausių ir paprasčiausių būdų, kur „padėti“ sukauptas santaupas ar gyventi nemokant „kažkam kitam“ nuomos. Juk seniai aišku ir suprantama, kad nuomos pinigus galima „įdarbinti“ ir jie bus skirti mėnesinėms banko paskolos įmokoms padengti.

Visų pirma jeigu jau nusprendėte, kad Jums reikalingas butas, namas ar kito tipo nekilnojamas turtas, būtinai išsiaiškinkite savo finansines galimybes. Norai ne visada atitinka lūkesčius ir Jūsų preliminarūs skaičiavimai bankui gali visai netikti. Šaunu, jeigu turite sukaupę lėšų bent pradiniam paskolos įnašui, nes dažnas banko to Jūsų prašys. Aišku, viskas gali būti derybų klausimas ir tame slypėti daug niaunsų, ypač jei gaunate stabilias, didesnes nei vidutinės per mėnesį, pajamas. O jeigu šeimoje abu dirbantys ir gauna pakankamas algas, tuomet viskas dar paprasčiau. Vos tik atėję į banką su išsakytu noru pirkti būstą ir nurodytą iš banko „pasiskolinti“ sumą, jūsų paprašys, kad būtų atliktas nekilnojamo turto vertinimas. Jį kompeteningai atlikti gali turto vertintojai. Tai – mokama paslauga ir priklauso nuo turto vertės, darbų sudėtingumo, t.y. vertinamo turto specifikos, ir gali svyruoti kelių šimtų eurų ribose. Dažnai nutinka ir taip, kad nekilnojamo turto vertinimas būna šiek tiek didesnis nei būnate suderėję su pardavėju. Tuomet yra tik išlošiama. Nereikia sukti galvos dėl papildomų asmeninių lėšų, kurias reikėtų turėti, jei vertinimo suma būtų mažesnė už kainą, kuria perkamas turtas. Daugeliu atveju bankai gali finansuoti iki 85% būsto vertės. Jie remiasi turto vertintojo pateiktu vertinimu, o ne sutarta pirkimo-pardavimo kaina, nebent vertinimo suma yra didesnė nei pirkimo kaina.

Vos tik gausite preliminarų atsakymą iš banko dėl paskolos, žinosite, kokį būstą sau galėtumėte pirkti ir kokią turėsime mokėti mėnesio įmoką. Taip jau dabar galėsite planuoti savo finansus. Patariame kreiptis į nekilnojamo turto brokerį, kuris puikiai išmano savo darbą, kad Jus informuotų visus niaunsus apie nekilnojamo turto vertinimą, banko paskolą, vizitus pas notarą ir visą pirkimo procesą.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.