Press "Enter" to skip to content

Profilaktinė šuns sveikatos patikra. Kaip dažnai reikia lankytis pas specialistą?

Daugeliui žmonių gyvūnai yra šeimos nariai. Jie yra kartu, kai mums liūdna, kai mums reikia dėmesio, kai norisi empatijos. Džiugu, kad jiems susirgus visada yra pagalba. Tiesa, jeigu gyvūnui bus skiriamas nuolatinis dėmesys – rimtos ligos jo tikrai nekankins.

Profilaktiniai apžiūrai svarbiausia yra patikima veterinarijos klinika, kurioje teikiamos plačios paslaugos. O ko reikia, kad būtų galima pamatyti ligas, kol jos ra labai mažos.

Tyrimai pagal veislę

Išties, šiuo metu tyrimų yra labai daug. Kai kurios klinikos net siūlo įvairius tyrimų kompleksus, kurie yra komponuojami pagal šuns veislę. Tokia praktika yra labai gera, nes kai kurios veislės tikrai serga dažniau tam tikromis ligomis nei kitos.

Žinoma, jeigu klinika nesiūlo tyrimų pagal veislę – tai nėra bloga klinika. Tuomet geriausia yra tiesiog tartis su jos mediku, kuris gali nurodyti – ką geriausia yra reguliariai tikrinti, kad būtų galima užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Kraujo tyrimai

Nors tyrimų gausa yra labai plati, tačiau dažniausiai daugiausia dėmesio reikia skirti kraujo tyrimams, kurie padeda pamatyti pokyčius. Lygiai taip pat kaip ir žmogui jie yra atliekami pirmiausia, kai norisi sužinoti, ar asmuo niekuo neserga, taip pat ir šuniui juos yra siūloma atlikti reguliariai. Žinoma, ne tik dėl ligų atvejų, taip pat ir dėl galimų vitaminų trūkumo, kurie taip pat gali bloginti šuns sveikatą.

Vizualinis gyvūno apžiūrėjimas

Galiausiai, klinikoje apsilankius dažniausiai vizualiai apžiūrimas gyvūnas. Tačiau tai padaryti gali ir kiekvienas šuns šeimininkas namuose. Net visada siūloma tai daryti reguliariai. Žiūrėkite, ar kailis yra tankus, ar akys netraiškanoja. Žinoma, reikia vertinti, ar maistas, kuris yra kasdien duodamas – tinka, galiausiai, ar gyvūnas neatrodo apatiškas. Šuo iš savęs yra laimingas gyvūnas, tad jeigu jam nėra nuotaikos, tikėtina, kad jis blogai jaučiasi.

Jeigu suprantate, kad profilaktinė patikra gali padėti jūsų augintiniui išvengti rimtų ligų – tokiu atveju pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą kliniką. Viena tokių yra https://www.drvet.lt/. Svarbiausia yra nebijoti klausti. Tuomet ne tik klinikoje, tačiau ir namuose augintiniu bus tinkamai pasirūpinama.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.