Press "Enter" to skip to content

Svarbi informacija, kurią turite žinoti apie rekuperatorius

                 Rekuperatorius yra specialus priešpriešinio srauto energijos rekuperacinis šilumokaitis, sumontuotas vėdinimo sistemos tiekiamo ir išmetamo oro srautuose arba pramoninio proceso išmetamosiose dujose, siekiant atgauti išmetamą šilumą. Paprastai jie naudojami šilumai išgauti iš išmetamųjų dujų ir panaudoti į degimo sistemą patenkančio oro pašildymui. Tokiu būdu jie sunaudoja energiją orui šildyti, kompensuoja dalį kuro ir taip pagerina visos sistemos energijos vartojimo efektyvumą.

              Daugelio tipų procesuose deginimas naudojamas šilumai gaminti, o rekuperatorius yra skirtas šiai šilumai atgauti arba susigrąžinti, kad būtų galima pakartotinai panaudoti ar perdirbti. Sąvoka rekuperatorius taip pat reiškia skysčio ir  priešpriešinio srauto šilumokaičius, naudojamus šilumai atgauti chemijos ir perdirbimo pramonėje bei uždaruose procesuose, pvz., Amoniako-vandens ar LiBr-vandens absorbcijos šaldymo cikle.

              Rekuperatoriai daugiau naudojami kartu su šilumos variklio degiklio dalimi, siekiant padidinti bendrą efektyvumą. Pavyzdžiui, dujų turbinų variklyje oras suspaudžiamas, sumaišomas su kuru, kuris vėliau sudeginamas ir naudojamas turbinai valdyti. Rekuperatorius dalį išmetamosiose dujose esančių atliekų perneša į suslėgtą orą, taip prieš tai įkaitindamas prieš patekdamas į kuro degiklio stadiją. Kadangi dujos buvo iš anksto pašildytos, dujoms šildyti iki turbinos įleidimo temperatūros reikia mažiau degalų. Atkurdamas dalį energijos, kuri paprastai prarandama kaip atliekų šiluma, rekuperatorius gali padaryti šilumos variklį ar dujų turbiną žymiai efektyvesnį.

               Paprastai šilumos perdavimas tarp oro srautų, kurį teikia prietaisas, vadinamas „protinga šiluma“, tai yra energijos mainai arba entalpija, dėl kurios pasikeičia terpės (šiuo atveju oro) temperatūra, tačiau drėgmės turinys nesikeičia. Tačiau jei grįžtamojo oro sraute drėgmės ar santykinės drėgmės lygis yra pakankamai aukštas, kad įrenginyje galėtų susidaryti kondensatas, dėl to „latentinė šiluma“ išsisklaidys ir šilumos perdavimo medžiaga bus padengta vandens plėvele.

.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.