Press "Enter" to skip to content

Vasaros veiklos kieme

Namo statyba prasideda ne nuo pamatų klojimo, o nuo to momento, kai jis yra suplanuotas. Neretai būtent statybos darbų metu atsiranda naujų idėjų, priverčiančių kažką patobulinti. Dažniausiai tai atsitinka su tokiu namo elementu kaip terasa.

Ne visi ir ne visada iš pradžių suvokia šį elementą. Daugeliui atrodo, kad pakanka turėti tik vidinį išėjimą į sodą. Tačiau kai šeima pradeda įsikurti naujoje vietoje ir kasdienis vakarinis arbatos gėrimas sode tampa įpročiu, kotedžų ir nuosavų namų šeimininkai pradeda vertinti terasos namams patogumą.

Kaip suplanuoti terasą

Rinkitės terasas pagal biudžetą, funkcionalumą ir asmeninius pageidavimus. Jie skiriasi ne tik konstrukcijos tipu, bet ir atsižvelgiant į naudojamus elementus

Terasos funkcionalumas priklauso ne tik nuo ploto, bet ir nuo išplanavimo bei apdailos. Taigi, didelėje terasoje galite pasirinkti valgomojo zoną, pastatyti kampinę sofą, stalą, kėdes, vazoninius augalus, supamą krėslą.

Terasa gali būti visiškai atvira, be stogo. Tokiu atveju turėsite atsižvelkite į oro sąlygas. Terasos idealiai tinka patogaus poilsio lauke mėgėjams. Ypač jei iš terasos atsiveria gražus vaizdas į upę, mišką, tvenkinį ar sodą. Tačiau šis estetinis variantas nebus labai praktiškas: terasoje ne visada bus patogu šaltuoju metų laiku ir naktį. Tad terasos su stogu visada geresnis sprendimas.

Papildomi elementai

Terasos tvora gali tapti ne tik papildomu architektūriniu elementu, bet ir padidinti jos funkcionalumą. Tai sukurs holistinį vaizdą ir apsaugos vidinę erdvę. Tai ne tik turėklai, bet ir atramos, balustrai, kurie turi atlaikyti į juos besiremiančių žmonių apkrovą. Stiprumas yra viena iš pagrindinių tvoros savybių. Kaip turėklų dekoras idealiai tinka šalia pasodinti gėlynai.

Šiuolaikinė terasa – tai ne tik praėjimo zona, bet neatsiejama namo dalis, kuri planuojama iš anksto. Vis dažniau ji tampa vasaros valgomuoju su įrengtu nedideliu virtuvės kampeliu su griliumi ar židiniu. Taigi vasaros pusryčius ir vakarinius arbatos vakarėlius leisti terasoje tampa ypač malonu. Jei planuojate terasą naudoti poilsiui, jums reikės gulto ir nedidelio staliuko. Susibūrimams tinka stalas, kėdės ir nedidelė sofa.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.