Press "Enter" to skip to content

Ar žmogų gali kamuoti kraujagyslių ligos jam to net nežinant?

Visame pasaulyje kiekvienas žmogus savo sveikata rūpinasi pagal išgales. Vieni sveikatos priežiūrai skiria daugiau, o kiti – gerokai mažiau pinigų. Lietuvoje situacija yra sudėtingesnė, nes esant galimybei be didelių išlaidų atlikti profilaktinius tyrimus, daugelis žmonių tiesiog jais nesidomi. Kiekvienas kraujagyslių chirurgas patvirtins,  kad tokių nelaimių, kaip aortos aneurizma galima išvengti, jeigu ši liga nustatoma iš anksto. Tačiau, menka dalis žmonių apskritai domisi nemokamais tyrimais, tad ką jau kalbėti apie tuos, kurie kainuoja bent jau minimaliai.

Kraujagyslių ligų gydymas Vilniuje

Kai kurios kraujagyslių ligos yra žaibiškos ir mirtinos

Lietuvoje daug mirčių siejama su kraujagyslių patologijomis. Ne paslaptis, kad kraujagyslių ir širdies ligos yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimą. Ne vienam žmogui būtų pavykę išvengti mirties, jeigu tik laiku būtų atlikti reikalingi tyrimai. Minėta aortos aneurizma yra bene pavojingiausia žaibiška liga, kurios išgyvenimo tikimybė yra labai menka. Įprastai išgyvena vos 20 procentų žmonių ir tik tuomet, jeigu medicininė pagalba suteikiama laiku.

Kalbant apie aneurizmą, reikia žinoti, jog šiuo terminu įvardijama kraujagyslių plyšimas. Kai kraujagyslė plyšta, į organizmą išsilieja kraujas. Laiku nesustabdžius vidinio kraujavimo, žmogus tiesiog miršta. Aorta yra stambiausia žmogus kraujagyslė. Tad, natūralu, kad jai plyšus, skausmas būna labai aštrus ir stiprus, jog žmogus dažniausiai netgi netenka sąmonės. Aneurizmą išgyventi sudėtinga dėl to, kad būtina atlikti tyrimus siekiant nustatyti kuri kraujagyslė plyšo. Tam reikia laiko, o šiuo atveju – jo praktiškai nėra.

Aortos aneurizma yra viena tų mirtinų ligų, kurių galima išvengti atliekant profilaktinius tyrimus. Geriausia tai, kad tyrimas trunka vos kelias minutes ir jis absoliučiai nėra skausmingas. Kraujagyslių chirurgas jums patvirtins, kad tokios ligos galima išvengti ją nustačius echoskopiniu tyrimu.

Echoskopu galima ištirti aortą ir pamatyti ar ji nesiplečia. Liga diagnozuojama kada šios kraujagyslės skersmuo padidėja iki 50 – 55 milimetrų, priklausomai nuo pacientų lyties. Tad, jeigu norite išvengti netikėtos mirties, raginama profilaktiškai tirtis ne tik organus, bet ir aortą. Tuo labiau, kad šis tyrimas nėra labai brangus. Jį atlieka praktiškai visose klinikose, kuriose yra kardiologijos skyriai.

Kitos kraujagyslių ligos gali būti pagydomos neinvaziniais būdais

Kalbant apie kraujagyslių ligas, verta žinoti, kad kitos yra ne tokios pavojingos, tačiau gali sukelti rimtesnes komplikacijas, jeigu bus leidžiama joms progresuoti. Pavyzdžiui, galūnių šalimas ir skausmas gali būti sukeliamas paties paciento. Jeigu jis rūko ir neužsiima jokia fizine veikla, tuomet minėti skausmai gali būti to priežastimi. Tad, pirmiausia gydytojas patars mesti rūkyti bei kasdien skirti laiko fiziniams pratimams. Gali būti kraujotakos sistema streikuoja ir jai labiau suaktyvinti reikalingas sportas bei žalingų įpročių šalinimas.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad kai kurių žmonių širdys yra silpnos būtent dėl jų vangumo aktyviai leisti laiką. Sporte yra įvardijamos “Cardio” treniruotės. Tai yra pratimai, kurie gerina širdies darbą. Kadangi širdis yra raumuo, jį stiprinti reikia specialiais pratimais. Dažniausia tai bėgimas, vaikščiojimas ar važinėjimas dviračiais.

Kraujagyslių chirurgai pažymi, kad bet kokia fizinė veikla, kuri yra reguliari, smarkiai prisideda prie kraujotakos ir širdies veiklos gerinimo.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.