Press "Enter" to skip to content

Burnos higienos procedūra leidžia išvengti rimtų ligų progreso

female dentist with assistant curing teeth of patient
Photo by Evelina Zhu on Pexels.com

Dantų problemos kamuoja ne vieną Lietuvos gyventoją ir odontologai pastebi, kad mūsų šalies gyventojai į specialistus dažniausiai kreipiasi ne dėl profilaktinės apžiūros, o dėl reikalingo skubaus gydymo. Matoma, kad nemažai žmonių burnos higiena namie užsiima visiškai nesilaikydami elementarių taisyklių. Tai priveda prie labai skaudžių pasekmių.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti nuolatos

Sugedę dantys, kuriuos vėliau tenka atstatyti, dažniausiai priverčia pakratyti piniginę. Mat, vienos odontologinės paslaugos kainuoja vos kelis eurus, o kitoms galbūt teks atseikėti net ir tūkstančius. Dantų gedimą lemia netinkamai prižiūrimi dantys. Pacientai, kurie kreipiasi į specialistus, neretai patys nustemba išgirdę, kad iki šiol dantų priežiūra jie užsiėmė nesilaikydami standartų.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kartą per pusmetį. Tai yra procedūra, kurios metu apnašos, akmenys bei kiti dariniai pašalinami profesionalia įranga. Šios apnašos susidaro dėl to, kad dantų šepetėliu jas pašalinti iš sudėtingų vietų praktiškai neįmanoma. Tai priveda prie to, jog sunkiai pasiekiamose dantų ertmėse susikaupia maisto likučiai, kurie vėliau reaguojant su seilėmis, virsta kietomis dalelėmis. Jas, tokiais atvejais, pašalinti įmanoma jau tik naudojant specialius įrankius.

Tiesa, pacientams šia procedūra siūloma reguliariai naudotis dėl to, kad jos dėka užkertamas kelias rimtesnių dantų ligų atsiradimui. Ši procedūra leidžia odontologui tuo pačiu apžiūrėti dantų būklę.

Burnos higienos procedūra atliekama tiek privačiose klinikose, tiek ir poliklinikose.

Ar visur profesionalios burnos higienos kaina yra aukšta?

Šios procedūros kainai didžiausią įtaką daro tai ar esate drausti privalomu sveikatos draudimu ir ar renkatės privačią kliniką. Poliklinikoje, kurioje esate registruoti, burnos higiena gali būti atliekama reguliariai ir mokant vos kelis eurus už procedūrą. Tokia kaina taikoma tada kai pacientas yra draustas PSD. Kai kreipiamasi į privačią kliniką, tuomet mokama didesnė suma nepaisant to ar este drausti sveiktos draudimu.

Privačios odontologijos klinikos nurodo, kad profesionalią burnos higieną galima atlikti skirtingais metodais. Pavyzdžiui, naudojant skirtingą įrangą ar atliekant skirtingas procedūras. Galite rinktis šią procedūrą naudojant ultragarsą ar mechaninius įrankius. Dažniausiai privačiose klinikose už šią procedūrą mokama iki kelių dešimčių eurų.

Profesionali burnos higiena Klaipėdoje klaipedosoc.lt

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.