Press "Enter" to skip to content

Kokią funkciją atlieka ruloniniai presai?

Tai pakankamai plačiai naudojama technika, be kurios savo darbo neįsivaizduotų didžioji dalis ūkininkų. Aišku, labiausiai tai aktualu tiems, kurie turi gyvulių ir privalo pasirūpinti jų maisto atsargomis šaltuoju metų laiku. Ir daugelis puikiai žino, jog geriausiai tam tinka natūralus šienas. Taigi, šie įrenginiai leidžia lengvai susukti šieną į rulonus, kurie gali būti tiek laikomi tokiu pavidalu, tiek ir nesunkiai transportuojami. Ir šiuo atveju kažkokių kitų geresnių ar paprastesnių alternatyvų paprasčiausiai nėra. Aišku, sandėliuoti žolę galima ir kitais pavidalais ir nebūtinai ji turi būti sausa. Bet kartais tą daryti bus pakankamai sudėtinga.

Kartu ir vyniotuvas

Toks variantas yra dar funkcionalesnis ir suteikia galimybę pilnai paruošti šieno atsargas žiemai, kurios gali iš karto būti sėkmingai sandėliuojamos. O tai reiškia, kad nereikės baimintis dėl lietaus ar didesnio drėgmės kiekio. Kadangi ruloniniai presai kartu su vyniotuvais iš karto atlieka visą darbą iki galo. Aišku, tokia technika yra ir gerokai sudėtingesnė bei brangesnė, todėl ją naudos tikrai ne kiekvienas ūkininkas. Tačiau ieškant funkcionaliausio varianto tikrai vertėtų pagalvoti apie šią alternatyvą, kuri leidžia visą darbą atlikti vienu metu. Kas sutaupo nemažai laiko bei kartu padeda išvengti rizikų, susijusių su nepalankiomis aplinkos sąlygomis. Kas kartais pridaro ir pakankamai nemažai problemų ne vienam ūkininkui.

Ar verta turėti tokią nuosavą techniką?

Šis klausimas pakankamai dažnas ir gali būti aktualus ne vienam. Tuo labiau, kad yra tikrai didelė dalis smulkiųjų ūkininkų, kurie neturi didžiulių dirbamų žemės plotų arba gausybės gyvulių. Tačiau pagrindinius darbus jiems taip pat reikia atlikti. Tokiu atveju tenka spręsti dilemą ar investuoti į techniką, ar geriau ją nuomotis, o galbūt prašyti pagalbos kitų. Aišku, kiekvienu atveju pasirinkimas gali būti individualus. Tačiau svarbiausia įsivertinti, kiek bus reikalingi ruloniniai presai bei kokios yra darbų apimtis. O tuomet ir jau priimti sprendimą nebus taip sudėtinga. Kadangi nuosava technika suteikia galimybę būti visiškai nepriklausomiems. Kas pakankamai svarbu, ypač intensyviu darbymečio laikotarpiu.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.