Press "Enter" to skip to content

Kokius kraujo tyrimus reikia atlikti reguliariai?

Gera sveikata yra daugelio žmonių siekiamybė. Tai tikrai yra pats svarbiausias dalykas gyvenime. Tik kai kurie žmonės per mažai dėmesio skiria savo kūnui. Tai ir yra problema. Daugelis ligų, kurios galėjo būti išspręsti dar ankstyvame amžiuje – sutvarkomos per vėlai. Ne visada jas pavyksta nugalėti… O kraujo tyrimai – galėjo padėti išvengti įvairių ligų ir gyventi sveikai bei laimingai.

Tiesa, kokius kraujo tyrimus reikia daryti, kad pavyktų geriau suprasti savo kūną.

  • Geležis ir feritinas

Tai yra vieni svarbiausių tyrimų, kurie atliekami daugeliui. Ir dažniausiai patys pirmi tuomet, kai žmogus pasako, kad jis yra pavargęs. Svarbiausia, kad šių medžiagų tyrimai būtų atliekami bent jau kas pusę metų. Tai leis matyti pakitimus.

  • Folio rūgštis

Jeigu planuojate nėštumą – tokiu atveju būtinai turi būti vartojama ir folio rūgštis. Ji padeda vaikui tinkamai vystytis. Siūloma vartoti ne tik nėštumo metu, tačiau ir prieš nėštumą.

  • Natris

Dažniausiai dėl jo gali būti juntami širdies permušimai. Kai kurie galvoja, kad juos kankina panikos priepuoliai. O išties tai yra tik natrio arba kalio trūkumas, kuris taip pat gali provokuoti širdies permušimą. Dažniausiai šios medžiagos išeina iš organizmo kartu su dideliu geriamos kavos kiekiu.

  • Magnis

Jeigu daug sportuojate – tokiu atveju magnio tyrimai jums yra būtini. Tiesa, dažniausiai magnio negalima suvartoti daugiau nei reikia, kadangi jis išeina su šlapimu. Dėl to atlikti tyrimus galima, tačiau dar geriau yra vartoti papildus reguliariai.

  • Skydliaukė

Dažniausiai moterims siūloma atlikti įvairius skydliaukės tyrimus, kurios sutrikimai lemia labai įvairius poveikius kūnui. Hormonų disbalansas, deja, labai blogas dalykas, kuris gali sukelti Jums labai daug neigiamų poveikių. Reikia ne tik atlikti tyrimus, tačiau ir imtis priemonių ligos arba kitos problemos šalinimui.

  • Cholesterolis

Lietuviai labai dažnai kenčia nuo per didelio blogojo cholesterolio kiekio. Deja, jis ne tik apsunkina organizmą, tačiau taip pat ir gali sukelti labai įvairias ligas. Kai bus aišku, kad jo kiekis yra per didelis – bus galima imtis priemonių, kurios jį sumažina.

  • Cukrus

Galiausiai, daigeliui taip pat dažnai atliekamas ir cukraus tyrimas. Jis yra būtinas, kadangi žinant, kad cukraus yra per daug – galima vėlgi mažinti jį ir tuo pačiu sumažinti galimos ligos poveikį.

Visada geriausia dėl reikalingų tyrimų yra tartis su medikais. Jie ne tik geriausiai žino, kokius reikia atlikti žmogui pagal jų amžių bei lytį, tačiau ir įvertinę gyvenimo būdas nurodo – kurių vitaminų bei medžiagų tikėtina, kad Jums gali trūkti.

Atlikti medicininius kraujo tyrimus Vilniuje galite paspaudę vieną iš šių nuorodų : Medicina practica laboratorija, Unavita klinika.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.