Press "Enter" to skip to content

Sporto prekės ir jų pasirinkimas pradedančiąjam: nuo ko pradėti, kai tikslas raumenų auginimas

Esate žmogus, kurio pagrindinis treniruočių tikslas – auginti raumenis? Tokiu atveju turite daug galimybių, kai kalbama apie sporto prekes ir jų pasirinkimą. Jis dažniausiai priklauso nuo daugybės dalykų, pradedant turbūt nuo svarbiausio, tai finansinių galimybių, užbaigiant tuom, kurias raumenų grupes siekiate ištreniruoti.

Lietuvos rinkoje šiuo metu yra didžiulis sporto prekių pasirinkimas. Tačiau norint auginti raumenis, Jums nebūtinai reikia turėti brangius multifunkcinius treniruoklius, kurie užima aibę vietos ir užkiša namus. Rekomenduojame rinktis tik tas sporto prekes, kurios yra esminės raumenų auginimui.

Laisvi svoriai raumenų auginimui

Tikriausiai jau nekartą teko girdėti, kad laisvi svoriai kaip hanteliai ir štangos yra geriausias sprendimas raumenų auginimui. Taip yra todėl, kadangi jie įtraukia į darbą stabilizuojančius raumenis ir galite treniruotis didesniais svoriais. Visa tai efektyviausiai stimuliuoja Jūsų raumenų susitraukimus ir skaidulas, todėl raumuo patiria didžiulį stresą. To pasekeje, jis regeneracijos periodu ima augti. Todėl jeigu Jūsų tikslas yra užauginti kuo didesnius ginklus, pagridiniu taikiniu renkantis sporto prekes turėtų tapti laisvi svoriai, kaip štangos ir hanteliai. Jeigu namuose neturite daug vietos ir norite dviejų hantelių, tada rekomenduojame rinktis surenkamus, kurie susideda iš dviejų trumpų grifų, užraktų bei svorinių diskų, kurios galite naudoti ir nuo tos pačios štangos, jeigu tik atitinka skylės diametras.

Pratimų atlikimas

Norint atlikti kai kuriuos sudėtingus pratimus, kaip pritūpimai ar spaudimas krūtinei/pečiams su štanga, be suoliuko neapsieisite. Tam, kad išnaudotumėte visą treniruotės potencialą, jis privalo būti įtrauktas į Jūsų sporto prekių inventorių. Yra nemažai puikių pasirinkimų, pavyzdžiui daugiafunkcinių treniruočių suoliukų, kurie turi netik štangos laikiklius, skirtus atkėlimui spaudimui nuo krūtinės, bet ir pasikeliančius laikiklius aukščiau, kad galėtumėte atlikti pritūpimus arba slankiojantį atlošą kampu, kad galėtumėte atlikti karišką spaudimą pečiams arba krūtinei kampu. Kai kurie treniruočių suoliukai turi pritvirtintus skersinius prisitraukimams ir lygiagretes.

Sporto prekių kokybė

Jeigu esate didelis kultūrizmo entuziastas, vartojate daugybę papildų, valgote didelėmis porcijomis kasdien ir lenkiate geležį kiekvieną kart vis sunkesniais svoriais, tuomet treniruočių suoliuko kokybė turėtų tapti svarbiu kriterijumi. Išsirinkę pigų ir nekokybišką, galite rimtai susižeisti, kadangi gali neatlaikyti didelės apkrovos dėl per didelio svorio. Tiesa, svarmenų kokybė taip pat turėtų būti svarbi, nes pavyzdžiui įsigiję pigius cementinius svorius, jų negalėsite mėtyti ant žemės dėl per didelio svorio. Jeigu darydami mirties trauką su 120 kg mestelsite štangą ant žemės, didelė tikimybė, kad cementiniai svoriai sutrupės ir turėsite juos mesti lauk. Tokiu atveju geriausia rinktis plieninius, metalinius ar kitus svorius. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į svorių apvilikimą, t.y ar jie yra traukti guma ar ne. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų grindinys yra minkšto audinio, tuomet geriau rinktis plikus svorius, o jeigu grindinys kietos, pavyzdžiui cementas, tuomet tik guma trauktus svorius. Pliki svoriai yra mažesnio skersmens ir pigesni, tuo tarpu svoriai traukti guma, yra didesnio skersmens ir kainuoja brangiau.

Kitos sporto prekės

Norint turėti grąžų ir ištreniruotą kūną, vien tik suolelio ir laisvųjų svorių nepakaks. Tam, kad patogiai galėtumėte atlikti kai kuriuos pratimus, prireiks ir treniruočių kilimėlio, pirštinių. Taip pat rimtai siūlome apsvarstyti jėgos gumų įsigijimą, kurios padeda paįvairinti treniruotes, pavyzdžiui imituoti lyno jėgos traukos pratimus. Treniruočių įvairiapusiškumas padeda raumenims nepriprasti prie krūvio, iš naujo juos šokiruoti ir sukurti didelį stresą jiems.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.