Press "Enter" to skip to content

Veido odos stangrinimas: keletas praktiškų patarimų

Su metais mūsų veido oda praranda savo stangrumą, elastingumą ir tvirtumą, tačiau tai tikrai nereiškia, jog mes negalime imtis priemonių, padedančių tai išspręsti. Nors tam reikia laiko, kantrybės ir papildomų pastangų, suglebusios odos atsikratyti tikrai galite, tad skubame jums pateikti keletą praktiškų patarimų, kurie padės susigrąžinti stangrią ir elastingą odą.

Kas lemia odos suglebimą?

Odos suglebimas gali būti nulemtas įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai taip nutinka dėl natūralaus senėjimo, nėštumo ar staigaus svorio kritimo. Suglebusią odą paprastai mes pirmiausia pastebime ant veido, kaklo, rankų, sėdmenų ir kojų.

Kaip padidinti veido odos stangrumą?

Veido odos stangrumą galime padidinti skirtingais būdais, tačiau šiandien pakalbėsime apie veiksmingus sprendimus, kurie yra natūralūs ir saugūs.

Veido kremai ir serumai

Veido odos stangrumo didinimui reikėtų reguliariai naudoti veido kremą. Pavyzdžiui, stangrinantis veido kremas su peptidais ir amino rūgštimis bei vitaminu E ir F gali padėti sustiprinti odos lipidinį barjerą, restruktūrizuoti viršutinį odos sluoksnį ir paversti jį stangresniu, paskatinti kolageno gamybą, pagerinti bendrą odos būklę, apsaugoti nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio, kaupti drėgmę odoje ir ją suminkštinti.

Taip pat naudinga naudoti ir kolageno pagrindu pagamintus kremus, kadangi kolagenas yra būtinas tam, jog oda būtų minkšta ir elastinga. Su amžiumi natūrali kolageno gamyba organizme lėtėja, todėl oda praranda savo elastingumą. Dėl šios priežasties kolageno savo sudėtyje turinčių odos priežiūros priemonių naudojimas gali padėti išsaugoti sveiką odą, pagerinti jos elastingumą ir stangrumą.

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir apie hialurono rūgštį, kuri padeda palaikyti odos drėgmę ir stangrumą. Be to, hialurono rūgšties turinčios odos priežiūros priemonės gali sumažinti ir raukšles bei apsaugoti nuo jų atsiradimo. Hialurono rūgštis laikoma pagrindine raukšlių mažinimo ir odos elastingumo gerinimo priemone, pagerinančia bendrą odos tekstūrą ir paverčiančia ją stangresne.

Vitaminas C taip pat yra labai naudingas mūsų odai, o dėl jo trūkumo oda gali tapti labiau pažeidžiama ir paspartėti odos senėjimo procesai. Kremai ir serumai, kurių sudėtyje yra vitamino C, gali padidinti odos elastingumą ir stangrumą, tokiu būdu pagerinant ir odos tekstūrą bei jos išvaizdą.

Retinolis yra dar vienas labai plačiai šiuolaikinėse odos priežiūros priemonėse naudojamas ingredientas, kuris pasitelkiamas įvairioms odos problemoms spręsti. Jis gali padidinti kolageno gamybą, paversti odą tvirtesne ir stangresne. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, jog jis pasižymi ir šalutiniu poveikiu, tokiu kaip padidėjęs odos jautrumas saulei, paraudimai, sausumas ir kt. Dėl šios priežasties galima rinktis ir natūralų retinolio pakaitalą – bakučiolį. Jis pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis, tačiau yra saugus ir nedirgina odos.

Veido kaukė

Tinkamai pasirinktos veido kaukės gali padėti geriau sudrėkinti odą ir paskatinti kolageno gamybą, kartu prisidedant prie veiksmingesnės kovos su odos senėjimu, padidinant odos elastingumą ir stangrumą.

Veido masažas ir pratimai

Veido masažas gali padėti pagerinti kraujotaką ir paskatinti ląstelių atsinaujinimą. Tai gelbėja užkertant kelią odos raukšlelių atsiradimui ir padidina odos stangrumą. O visų svarbiausia, kad veido masažą galime atlikti ir savo pačių jėgomis, per dieną tam skirdami vos 5-6 minutes. Taip pat odos atjauninimui gali padėti ir veido raumenų pratimai, stangrinantys odą ir suteikiantys jai daugiau elastingumo.

Apsauginis kremas nuo saulės

Nepamirškite, kad kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai daro didžiulę žalą mūsų odai ir gali paskatinti ankstyvą odos senėjimą. Dėl saulės žalos oda gali prarasti drėgmę, tapti lengviau pažeidžiama, raukšlėta, suskeldėjusi ir pleiskanota, joje gali atsirasti pigmentinių dėmelių ir kitų odos senėjimo požymių. Todėl kasdien būtina naudoti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 30.

Pabaigai

Norint sumažinti odos suglebimą reikia laiko, kantrybės ir veiksmingų odos priežiūros priemonių, tačiau jei norite gražios, lygios ir jaunatviškos veido odos, tikrai verta pasistengti. Ir, žinoma, norint sulėtinti odos senėjimo procesus, labai svarbu laikytis sveikos mitybos ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.