Press "Enter" to skip to content

Kodėl ratlankiai ir jų keitimas laiku yra svarbu

Nesvarbu, kokį automobilį vairuojate, kiekvienas vairuotojas nori, kad jo transporto priemonė būtų saugi ir atrodytų gražiai. Todėl dažnai skiriama daug dėmesio įvairioms stiliaus detalėms. Prie jų priskiriami ir ratlankiai. Tačiau ratlankių pasirinkimas ir keitimas yra ne tik išvaizdos dalis. Nuo tinkamo jų naudojimo ir priežiūros priklauso ir automobilio patikimumas ir važiavimo saugumas.

Kada keisti ratlankius?

Kaip jau minėta, ratlankiai prisideda ne tik prie automobilio išvaizdos, bet ir atlieka tam tikrą funkcionalumą. Todėl labai svarbu stebėti, kad ratlankis būtų kokybiškas ir ilgainiui nepakeistų savo formos, neatsirastų įlenkimų. Pavyzdžiui, dažnai nutinka taip, kad važiuojant duobėtu keliu, ratlankis susilenkia ar pakeičia formą ir tai galiausiai deformuoja padangą. Tad visuomet verta tinkamai įvertinti, ar ratlankiai yra tinkami ir ar nereikia jų keisti arba remontuoti.

Dažniausiai ratlankių remontas kainuoja labai nebrangiai, todėl nereikėtų ilgai laukti, jeigu pastebėjote, kad ratlankio forma yra pasikeitusi. Remontas bus atliktas greitai, ir vėl galėsite saugiai važiuoti savo automobiliu. Už tokį remontą sumokėsite simbolinę sumą, tačiau automobilis bus saugus naudoti.

Per ilgai laukus, ratlankis gali taip pakeisti formą arba įtrūkti, tad galiausiai jį reikės keisti. Retai kada pavyksta pakeisti vieną ratlankį. Pasitaiko atvejų, kai keičiant vieną, tenka atnaujinti ir visus kitus. Tai jau yra daugiau kainuojantis nepatogumas.

Kiek komplektų turėti?

Todėl meistrai pataria rinktis skirtingus ratlankių komplektus skirtingiems sezonams. Pavyzdžiui, vasarinės padangos gali būti su vienokiais ratlankiais, o žieminės – su kitokiais. Išvengsite dažno ratlankių nuėmimo, kuris tik padidina riziką sugadinti ar sulankstyti ratlankius. Be to, skirtingiems sezonams galite rinktis skirtingų tipų ratlankius. Vieni gali būti lieti, lėto lydymo, kiti surenkami ir pan. Ratlankių tipų yra įvairių, tad pasirinkimas tikrai platus.

Kur pirkti ratlankius?

Kaip ir daugelis kitų prekių automobiliams, taip ir ratlankiai gali būti patogiai ir greitai įsigyjami internetu. Čia pasirinkimas labai platus, tad tikrai išsirinksite Jums tinkamus. Renkantis ratlankius, svarbu skirti dėmesio ne tik jų tipui, bet ir išmatavimui, taip pat medžiagoms, iš kurių pagaminti ratlankiai. Nuo to priklauso prekės kokybė, o dažniausiai ir kaina.

Pirkite tik pas patikimus pardavėjus, kurie specializuojasi šioje srityje ir gali pasiūlyti žinomų gamintojų prekes. Taip pat nepamirškite, kad geriausiai pirkti naujas prekes, kurioms suteikiama garantija. Taip išvengsite nemalonumų, jei pasitaikytų brokas ar ratlankis būtų nekokybiškas.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.