Press "Enter" to skip to content

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas

Pasatų energinio naudingumo sertifikavimas – tai procesas, kurio metu yra vertinama pastato ar kažkokios jo dalies energinio naudingumo klasė bei vėliau išduodamas pastato energinio naudingumo sertifikatas. Tokią procedūrą reikia atlikti statant, parduodant ar nuomojant būstus ir toks energetinio naudingumo sertifikatas yra reikalingas šalia visų kitų, būtinų dokumentų. Papasakosime, kaip vyksta pastatų energinio naudingumo sertifikavimas ir ką reikėtų apie tokį procesą žinoti.

Pirmiausia svarbu žinoti, kokios yra energetinio naudingumo klasės. Kiekvienam, pagal reglamentą įvertintam statiniui skiriama nuo A iki G paženklintos naudingumo klasės ir taip pat įteikiamas tai patvirtinantis sertifikatas. Pagal Lietuvoje šiuo metu galiojančius įstatymus, yra privalu, kad parduodant ar nuomojant nekilnojamąjį turtą yra būtinas atlikti pastatų energinio naudingumo sertifikavimas ir reikia nurodyti, kiek elektros energijos suvartoja pastatas. Atlikti pastatų energinio naudingumo sertifikavimą yra naudinga ir pačiam nekilnojamojo turto savininkui, kadangi turtą galima parduoti brangiau, jeigu jis įvertintas aukštesne naudingumo klase.

Atliekant pastatų energinio naudingumo sertifikavimą, vertinami keli svarbiausi pastato aspektai: konstrukcijų šilumos laidumo koeficientas, šalčio tilteliai, pastato apšiltinimo būdas, sujungtų atskirtų pastato konstrukcijų sandarumas. Atsižvelgiant būtent į šiuos kriterijus pastatui specialistai priskiria konkrečią energinio naudingumo klasę.

Ieškant specialistų, kurie atliktų bet kokį mums reikalingą darbą, visada svarbiausiu ir aktualiausiu aspektu išlieka kaina. Energinio naudingumo sertifikavimas nėra ypač brangi procedūra. Tokio darbo kaina nustatoma kiekvienu atveju skirtingai – ji priklauso nuo pastatų naudingumo ploto bei pastato sudėtingumo ir jo paskirties, sertifikavimo termino, kliento pateiktos dokumentacijos detalumo, pastato lokacijos, paslaugos teikimo pastovumo. Įprastai patys pastatų energinio naudingumo sertifikatai išduodami per savaitę, po sertifikavimui reikalingų dokumentų pateikimo dienos.

Pastatų energinio naudingumo sertifikatas išduodamas ir galioja ne ilgiau negu 10 metų ir jis pateikiamas pastato statytojui ir/arba savininkui.

Visiems puikiai žinoma, kad efektyvus energijos resursų naudojimas ir aplinkos taršos mažinimas yra vieni svarbiausių šių dienų tikslų bei uždavinių. Būten viena iš svarbiausių priemonių šiems tikslams pasiekti ir yra pastatų energinio naudingumo sertifikavimas, o vėliau ir reikalingų priemonių pritaikymas.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.