Press "Enter" to skip to content

Šildymo sistemos – kurią rinktis?

Rinkoje esančios šildymo sistemos suteikia būsimiems namų savininkams puikias galimybes ir tuo pačiu kelia jiems dilemą, susijusią su geriausio sprendimo pasirinkimu. Kai kurie vartotojai nori pasiekti mažiausias veiklos sąnaudas bet kokia kaina, kiti ypač vertina patogumą. Šiame straipsnyje aptarsime vis labiau populiarėjantį pasirinkimą – namų šildymą šilumos siurbliu.

Kas yra šilumos siurblys?

Kas yra šilumos siurblys ir kodėl jis yra vienas iš ekologiškiausių pastatų šildymo būdų? Šilumos siurblys yra prietaisas, kuris naudoja gamtos išteklius, t. y. vadinamuosius atsinaujinančius energijos šaltinius:

  • geoterminę šilumą;
  • požeminio ir paviršinio vandens šilumą;
  • šiltą orą.

Verta pabrėžti, kad šilumos sąvoka šilumos siurblių atveju suprantama šiek tiek kitaip nei šnekamąja prasme. Pavyzdžiui, požeminio vandens temperatūra nuo +8 iki +12 °C vargu ar gali būti laikoma objektyviai aukšta ir pakankama namui šildyti. Tačiau šilumos siurblys, naudodamas tam tikrus natūralius fizinius reiškinius, gali “paversti” šaltį į šilumą (ir atvirkščiai), tuo pačiu sunaudodamas palyginti mažai elektros energijos.

Žinoma, kuo mažesnė amplitudė tarp vandens, žemės ar oro temperatūros ir norimos patalpų temperatūros, tuo mažiau elektros energijos sunaudoja siurblys.

Kokie yra šilumos siurblių tipai?

Šilumos siurbliai skirstomi į tipus dėl vadinamojo apatinio šaltinio (vietos, kurioje gaunama energija) ir viršutinio šaltinio (šildymo terpė pastato šildymo sistemoje). Atsižvelgiant į apatinį šaltinį, išskiriame šilumos siurblius:

  • Žemė (taip pat vadinama sūrymu arba glikoliu – priklausomai nuo naudojamos darbinės terpės) – energija paimama iš žemės;
  • Vanduo – imama iš požeminio vandens ar vandens telkinių (pvz., tvenkinių);
  • Oras energija paimama iš oro už pastato ribų. Specialus oro siurblio korpusas yra prietaisas, naudojamas tik buitiniam karštam vandeniui šildyti.

Jei taip pat atsižvelgsime į viršutinį šaltinį, išskiriame šilumos siurblius “žemė-vanduo”, kuriuose viršutinis šaltinis yra vandens įrengimas (tipinis grindų, sienų ir lubų šildymas), vanduo-vanduo, oras-vanduo ir oras-oras (vietoj tipiško centrinio šildymo įrenginio įrengiamos pūtimo sistemos), daugiau informacijos apie tai, koks įrenginys geriausiai tinka tam tikrai vietai galima rasti oficialiose katilų pardavėjų svetainėse.

Kokie yra pagrindiniai šilumos siurblių privalumai?

Šilumos siurbliai yra ateities technologija, dėl kurios šildymo išlaidos gali būti žymiai sumažintos. Prietaisai užima mažai vietos, veikia efektyviai ir tyliai, ir, priklausomai nuo modelio, jie gali būti montuojami tiek tiesiogiai namuose, tiek už pastato ribų. Kai kurie šilumos siurbliai susideda iš vidinio ir išorinio modulio.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.