Press "Enter" to skip to content

Traumatologų pagalba bus nereikalinga, jeigu sportuosite saugiai

Optimali sportinė forma leidžia sumažinti traumų tikimybę. Tačiau, kalbant apie lietuvių įpročius, pastebima, kad dėl jų pradėti aktyviai sportuoti jiems tampa vis sunkiau. Padidėjęs viršsvoris bei kitos sveikatos problemos, kurios atsirado dėl netinkamos mitybos bei pasyvaus gyvenimo būdo, priveda prie gana rimtų sužeidimų. Planuojantys sportuoti, turėtų atsižvelgti į tai, ką rekomenduoja traumatologai.

Nevalia pradėti sportuoti be tinkamo pasiruošimo

Tinkamu pasiruošimu įvardinti reikėtų reikiamą žinių bagažą bei specialius pratimus. Traumatologai siūlo pirmiausia apsilankyti pas šeimos gydytoją ar specialiose klinikose, jog būtų nustatyta kokios apimties treniruotės būtų geriausios. Mat, pasitaiko atvejų, kai žmonės pradeda itin aktyviai sportuoti be jokių pertraukėlių ar tiesiog ne pagal jiems būdingą krūvį.

Kalbant apie pasiruošimą, kreiptis į specialias klinikas ar tiesiog traumatologus patartina dėl to, kad tokiu būdu pavyktų nustatyti maksimalų krūvį. Siekiant išvengti sužeidimų sporto metu, savo sportinę formą reikėtų vertinti reguliariai.

Paprastai kalbant, norintiems pakeisti gyvenimo būdą ir aktyviau leisti laisvalaikį pasitelkiant reguliarias fizines treniruotes, siūloma kreiptis į sporto trenerius bei kitus panašius specialistus. Jų dėka bus galima išmokti atlikti pratimus sumažinant traumų tikimybę. Jokia čia paslaptis, kad traumas dažnai patiria tie, kurie apskirtai nesidomi kaip sportuoti reikėtų nesukeliant pavojaus savo sveikatai.

Dėl neteisingų pratimų gali atsirasti ilgalaikės pasekmės

Traumatologų teigimu, sportas turi būti paremtas protingumo principais. Tai reiškia, kad nevalia persistengti, nes tai gali pakenkti jūsų kūnui iš ilgalaikės perspektyvos. Kaip jau pabrėžta aukščiau, pratimus reikia atlikti laikantis taisyklių ir jokiu būdu nepersistengiant. Dažnai nutinka nelaimių, kurių metu traumų gydymas tampa ilgalaikis. Pavyzdžiui, kilnojant didelius svorius ir tai darant netaisyklingai, labai lengva susižeisti – nugaros raumenys gali būti smarkiai patemti ar net įplyšti, o ką jau kalbėti apie stuburo traumas.

Dažnai netinkamai atliekami pratimai, pasak traumatologų, priveda prie ilgalaikio gydymo, kuris kainuoja nemažai. Specialistai pabrėžia kokios būna ilgalaikės pasekmės. Tai ne tik sukels skausmus, bet taip pat kardinaliai pakeis jūsų gyvenimą. Mat, ilgalaikių traumų padarinius jausite diena iš dienos. Tai reiškia, kad tai padarys didžiulę įtaką net ir jūsų darbui.

Traumatologų teigimu, geriausia viską pradėti po truputį

Sportas visiems išeina į naudą, tačiau jeigu visi pratimai atliekami nesilaikant standartų ir paprastų taisyklių, tuomet žinoma, kad tai sukels skaudžias pasekmes. Specialistai ragina aktyviu sportu užsiimti pamažu. Visi pratimai turi būti atliekami po truputį. Kai organizmas pripras, po kurio laiko treniruočių apimtys galės būti padidintos. Tai būtų pats lengviausias būdas sumažinti nereikalingų traumų atsiradimo tikimybę.

Pabrėžiama tai, kad siekiantys atsikratyti svorio turės ne tik reguliariai sportuoti, bet ir keisti mitybos įpročius. Traumatologų teigimu, sportas yra neatsiejamas nuo sveikos mitybos.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.