Press "Enter" to skip to content

Kaip gauti paramą saulės elektrinei?

Dauguma besidominčių inovatyviu būdu naudotis nemokama iš saulės generuojama elektros energija žino, kad galima pasinaudoti LR Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) suteikiama parama saulės elektrinėms įsigyti. Ši parama leidžia susigrąžinti nemažą dalį šiam pirkiniui išleistos pinigų sumos. Mes pateikiame aiškius žingsnius, kaip gaunama ši parama.

Detalus planas

Prieš kreipiantis dėl paramos pirmiausia reikia priimti sprendimą dėl saulės elektrinės ir jos montavimo. Geriausia tai padaryti pasikonsultavus su saulės elektrinėmis prekiaujančios įmonės specialistais. Turi būti nustatoma kokios galios bus saulės elektrinė, kur ji bus montuojama bei įvertinti technines elektrinės pajungimo galimybes. Labai svarbu atsižvelgti ar yra pakankamas skirstomojo elektros tinklo pajėgumas, prie kurio bus jungiama saulės elektrinė.

Paraiškos teikimas

Paraiška paramai gauti teikiama internetu APVA internetinėje svetainėje. Vadovaujantis pateiktomis instrukcijomis paraiškos pildymas nėra sudėtingas. Agentūrai apsvarsčius paraišką pateikiamas atsakymas ar interesantui priklauso parama saulės elektrinėms.

Saulės elektrinės įrengimas

Pasirinkta įmonė atlieka visus saulės elektrinės įrengimo ir montavimo darbus. Verta žinoti, kad parama saulės elektrinėms galima pasinaudoti ne tik įrengiant  visą saulės elektrinę, bet ir perkant jos dalį, esančią saulės parke. Taip pat nepamirškite, kad vėliau kreipiantis dėl  išmokos reikės pateikti visus su saulės elektrinės įsigijimu ir įrengimu susijusius dokumentus. Tad rinkitės tik patikimas saulės elektrinių srityje dirbančias įmones.

Dokumentų pateikimas

Kai saulės elektrinė pilnai įrengta ir prijungta prie skirstomojo elektros tinklo, APVA turi būti pateikiami dokumentai kompensacijai gauti. Dauguma saulės elektrines montuojančių įmonių šiuos dokumentus paruošia patys, o saulės elektrinės savininkui belieka laukti kada parama saulės elektrinėms atsidurs jo sąskaitoje. Šios išmokos išmokamos per 60 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo dienos.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, fiziniams asmenims  kompensacija gali būti skiriama, kai norima įsirengti iki 10 kW galios saulės elektrinę. Dėl paramos galima kreiptis ir planuojant įsigyti galingesnę elektrinę, tačiau kompensacija bus skirta tik iki 10 kW galios. Taip pat kai kuriais atvejais galioja ir išimtys, pavyzdžiui, mažesnes pajamas gaunantys gyventojai gali gauti net iki 80% elektrinės kainos dydžio paramą.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mission News Theme by Compete Themes.